Sincan Belediyesi’nden ücretsiz YKS deneme sınavı

Sincan Belediyesi'nden ücretsiz YKS deneme sınavı

Dijital ortama aktardığı etkinliklerle binlerce kişiye ulaşan Sincan Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlere ücretsiz YKS deneme sınavına girme imkanı sundu. İlk oturum olan Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) katılan adaylar, son virajda seviyelerini görebilme fırsatı yakaladı.   

11 Haziran 2020 - 13:29

İyi bir okul kazanmak ve hayalindeki mesleği yapabilmek için öğrenciler zorlu bir maratondan geçiyor. Sincan Belediyesi bu süreçte öğrencilerin ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Korona virüs süreciyle eğitime ara verilmesi ve uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte Sincan Belediyesi dijital ortama taşıdığı eğitim seminerleriyle öğrencilere yönelik çalışmalarını artırdı. Sınavlara motive şekilde hazırlanma ve stresle baş etme yollarının anlatıldığı seminerler, aileler ve öğrencilerden tam not aldı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı bu yıl 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak. Üç oturum şeklinde düzenlenecek olan sınav öncesi Sincan Belediyesi koordinesinde ücretsiz deneme sınavı yapıldı. Millet Kıraathanelerinde gerçekleştirilen sınavda korona virüs tedbirlerine uyularak  öğrenciler maskesiz içeri alınmadı.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
İnce, tartışmalara son noktayı koydu
İnce, tartışmalara son noktayı koydu