ANASAYFA Sincan Ankara Sincan ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Sincan ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Vatandaşlar sebze ve meyve almak, çeşitli ihtiyaçlarını görmek amacıyla sıklıkla semt pazarlarını tercih ediyorlar. Mutfak alışverişi semt pazarlarını tercih edenler semt pazarlarının hangi günlerde ve hangi adreslerde kurulduğunu sorguluyor.
yazar
Azra KOÇAK
EDİTÖR
Ankara Sincan ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor?

Ankara Sincan ilçesindeki semt pazarları nerelerde, hangi günlerde kuruluyor? - Türkiye'de pek çok vatandaşın pazar kültürü bulunuyor. Yaşadıkları şehirlerdeki semt pazarlarından alışveriş yapmayı tercih eden bireyler taze sebze ve meyve alma imkanını elde ederken bir yandan da bu pazarların adreslerini sorguluyor.

ankara-sincan-ilcesindeki-semt-pazarlari-nerelerde-hangi-gunlerde-kuruluyor.jpgSebze ve meyve başta olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını almak üzere vatandaşların ziyaret ettiği semt pazarları belirli günlerde belirli adreslerde kuruluyor. Şehirlerin hemen her ilçesinde belirlenen alanlarda belirlenen günlerde kurulan semt pazarları hakkında Ankara'nın Sincan ilçesinde yer alan ''Haberankara.com'' okurları için derledik. Sincan ilçesindeki semt pazarlarının adresleri ve kurulduğu günleri merak eden vatandaşlar, ''Sincan'da nerelerde, ne zaman semt pazarı kuruluyor?'' sorusuna yanıt aramaya başladı.

ANKARA SİNCAN'DA SEMT PAZARLARI

Sincan Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden paylaşılan bilgiler doğrultusunda ilçenin hangi semtinde ve hangi saatlerde semt pazarı kurulduğu öğrenilebiliyor. Buna göre Sincan Belediyesi tarafından tablo ile Sincan ilçesinde kurulan pazar yerlerinin açılış ve kapanış saatleri de öğrenilebiliyor. Sincan Belediyesi'nin semt pazarları ise şu şekilde listeleniyor;

screenshot-12.jpg

screenshot-13.jpg

Sincan Belediyesi pazar yerleri açılış kapanış saatleri de merak edilen konular arasında yer aldı. Ankara'da semt pazarları genel olarak sabah saat 07.00 itibariyle açılırken akşam saat 20.00 itibariyle de kapanıyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kurtuluş Savaşı'nın izlerini taşıyor! Ankara Panorama Müzesi

Kurtuluş Savaşı'nın izlerini taşıyor! Ankara Panorama Müzesi