Sokak Hayvanları Sorunu Çözülüyor... Başkent’in 4 Noktasına...

Sokak Hayvanları Sorunu Çözülüyor... Başkent'in 4 Noktasına Hayvan Barınakları Geliyor!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Başkent'in dört bir yanına hayvan barınakları kurulacağını müjdeledi.

08 Kasım 2018 - 14:12 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 14:12

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna katıldığı bir televizyon programında Başkent'i yakından ilgilendiren birçok projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir yıllık Başkanlık süresini de değerlendiren Tuna'nın en büyük müjdelerinden biri, Başkent'in 4 bir yanına kurulacak hayvan barınaklarıyla ilgili oldu.

Hayvan hakları konusunda duyarlı olan vatandaşlara seslenen Mustafa Tuna, yeni hayvan barınaklarını ve adreslerini ilk kez açıkladı. Tuna, şunları söyledi:

“Şu anda Karataş bölgesinde yaklaşık 100 dönümlük bir orman alanında Orman Bakanlığımızdan bir arsa tahsis ettik. Büyük bir kompleks inşaatına başlıyoruz. Hastanesi, bakımı var, tam bir yerleşim alanı olacak hayvanlar için. Sokak hayvanlarımız için rahat bir ortam sağlamış olacağız. Ayrıca Mamak’ta, Yenikent’i geçtikten sonra bulunan bir ormanlık alanda ve Keçiören-Pursaklar’da yer alan orman alanında yer tahsisi  düşünüyoruz. İlçe belediyelerle koordineli yürüttüğümüz bu çalışmalarla şehrin dört noktasında hayvanlarımıza yeni barınaklar yapacağız. Onlar da can taşıyor. Tabi sokakta başı boş gezen havyanlar vatandaşlarımızı tedirgin ediyor. Biz  de el ele vererek sokak hayvanlarının sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamayı amaçlıyoruz.”

 

"BARINAKLARDAN ALIRLARSA ÇOK MEMNUN OLURUZ"

Pet-shop’larda hayvan satışını doğru bulmadığını da ifade eden Başkan Tuna, “Bunlar ayakkabı elbise ayakkabı gibi bir emtia değil. Sözümün arkasındayım hayvanların pet-shop’larda satılmasını uygun bulmuyorum. Evcil hayvan beslemek isteyenler varsa bizim barınaklarımızdan sahiplenirlerse bunun çok daha doğru ve faydalı olduğunu düşünüyorum. Gelip alırlarsa çok memnun oluruz” diye konuştu.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Nazan demir
  1 yıl önce
  BARINAKCIKLAR DA MASALLAH "COK SAGLIKLI, COK GÜVENLI" YA..AMAN NAZAR DEGMESIN. HAYVANLARI HERKES COK DA "TINIYOR DA" KARDESIM????????SAPIKLAR DA KOL GEZSIN. AMAN NE IYI. SÜPER BI CÖZÜM. 40 YIL DÜSÜNSEM AKLIMA BILE GELMEZDI. HELAL OLSUN BE. HERSEY CANLAR ICIN. HERSEY SAPIKLAR ICIN DÜSÜNÜLMÜS. KONFORLU, RAHAT. HUZURLU????????
 • Ayla Öztürk
  1 yıl önce
  Barınaklar hayvanşarının suçsuz yere hapsedildiği ölüm kamplarıdır bu mudur çözümünüz
 • Ayla Öztürk
  1 yıl önce
  Barınaklar hayvanşarının suçsuz yere hapsedildiği ölüm kamplarıdır bu mudur çözümünüz
 • arda gungor
  1 yıl önce
  ne yapacan ya sen söyle sokakda çocuklara sarıyo onu napcaz
 • Murat Sabri
  1 yıl önce
  16 senedir var o*** kanunu belediyeler uygulasaydı bu hayvanlar barınaklara hapis edilmek zorunda kalamzdı her barınaklar dediğiniz gibi yaşam a***ı değil sağlam giren hayvanın kapalı kapılar ardında öldürüldüğü yerler halini aldı kanunen hayvanların yaşam a***ı sokaklardır belediye onlara olduğu yerde bakmak koruma zorundadır aktif kısırlaştırma yapması şarttır kısırlaştırma yapmayan belediyeler şimdi barınak yapılsın diye birlik olup hayvanları toplayalım diyor bu size inandırıcı geliyor mu sayın başkanım lütfen hayvana yapıan eziyeti durdururun hayvanı sokakta istemeyen hayvan düşmanlarının yanında olmayın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASKİ Gölbaşı içme suyu ana isale hattını yeniliyor
ASKİ Gölbaşı içme suyu ana isale hattını yeniliyor
Başkent'te kadın cinayeti
Başkent'te kadın cinayeti