Sokakta Çalışan Çocuklar Evcil Hayvan Parkı’nı Gezdi

Sokakta Çalışan Çocuklar Evcil Hayvan Parkı'nı Gezdi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi'nin minik üyeleri, filamingodan midilliye, lamadan tavşana 600 hayvana ev sahipliği yapan Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nı gezdi. 

09 Ağustos 2018 - 11:09 - Güncelleme: 09 Ağustos 2018 - 11:09

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren “Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi'nin minik üyeleri, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda keyifli bir gün geçirdi. Maddi imkansızlıklardan dolayı küçük yaşta sokaklarda çalışmak zorunda kalan çocuklara sahip çıkarak, sosyal faaliyetlerde bulunmalarını sağlayan ve eğitimlerini destekleyen Büyükşehir Belediyesi, merkeze gelen çocukları hayatlarında hiç görmedikleri hayvanlarla buluşturdu.

 

SOSYAL HAYATA ENTEGRE

Sokakta çalışan çocukları toplumdan soyutlamadan, sosyal hayata entegre etmeyi amaçlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı’na gezi düzenledi. Yaz dönemi boyunca düzenlenen etkinlik programlarıyla keyifli vakit geçiren “Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi” üyelerinden yaklaşık yüz çocuk, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'ndaki minik dostlarını ziyaret etti.

 

ÇOCUKLARIN HAYVAN SEVGİSİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı olarak varlığını sürdüren, kapsamı ve çeşitliliği bakımından Türkiye'nin en büyük evcil hayvanlar parkı olan "Sincan Evcil Hayvanlar Parkı", minik ziyaretçilerine unutulmaz bir gün yaşattı. Tavuskuşundan lamaya, tavşandan keçiye, midilliden flamingolara kadar birçok farklı türde yaklaşık 600 evcil hayvanın bulunduğu parkı büyük bir ilgi ve neşeyle gezen çocuklar, hayvan dostlarını yakından görme ve tanıma imkanı buldu.

İlk kez hayvanat bahçesine geldiğini söyleyen Iraklı 10 yaşındaki Zehra Mısrı, "Daha önce bu kadar hayvanı bir arada görmemiştim. Burayı çok sevdim, tekrar gelmek isterim" derken, 8 yaşındaki Zeynel Sultani, “Buraya geldiğim için çok mutluyum, parktaki bazı hayvanları daha önce hiç görmemiştim. En çok tavşanları sevdim" diye konuştu.

2018/08/3389790.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
Gölbaşı Belediyesinden böceklere karşı ilaçlama
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım
ÇANKIRI-BİR'den hemşehrilerine yardım