SON DAKİKA! Ankara Valiliği’nden Ekmek Fiyatlarıyla İlgili...

SON DAKİKA! Ankara Valiliği'nden Ekmek Fiyatlarıyla İlgili Önemli Açıklama...

Ankara Valiliği, Başkent'te ekmek ile ilgili belirlenen tarifenin ekonomik şartlara uygun olmadığı gerekçesi ile uzlaşma görüşmesi yapılacağını, uzlaşma sağlanamadığı takdirde ise oluşturulacak komisyonda, konunun karara bağlanacağını belirtti.

02 Ekim 2018 - 09:20 - Güncelleme: 02 Ekim 2018 - 09:20

Ankara'da simitten sonra ekmek fiyatlarına da zam geldi. Başkent'te ekmek fiyatları yüzde 25 arttı. Ankara'da bugünden itibaren 200 gram ekmeğin fiyatının 1 liradan 1.25 TL'ye yükseldi. Ankara Valiliği, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince 1 lira 25 kuruş olarak tespit edilen ekmek fiyatıyla ilgili bugün uzlaşma görüşmesi yapılacağını açıkladı.

 Ankara Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından belirlenen tarifenin ekonomik şartlara uygun olmadığı gerekçesi ile uzlaşma görüşmesi yapılacağı, yapılacak bu görüşmede uzlaşma sağlanamadığı takdirde oluşturulacak komisyonda, ekmek fiyat tarifesine ilişkin itirazın karara bağlanacağı belirtildi. Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

 

TOPLANTI BUGÜN SAAT 19.00'DA

"Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından 25 Eylül 2018 tarihli karar ile 200 gram ekmeğin tarifesi, 1 lira 25 kuruş olarak tespit edilmiştir. Valiliğimizce yapılan incelemede,  Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından belirlenen tarifenin günümüz ekonomik şartlarına uygun olmadığı değerlendirildiğinden, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun 62. maddesine istinaden, 1 Ekim 2018 günü saat 19.00’da, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile alınan karara ilişkin uzlaşma görüşmesi yapılacaktır. Yapılacak bu görüşmede uzlaşma sağlanamadığı takdirde, 5362 sayılı Kanun’un 62’nci maddesinin ikinci fıkrasına göre oluşturulan komisyonda, ekmek fiyat tarifesine ilişkin itiraz karara bağlanacaktır."

 

HALK EKMEK'E ZAM YOK

Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen ekmeklerde ise herhangi bir fiyat artışı yapılmadı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, geçtiğimiz günlerde katıldığı TV programlarında, Ankara Halk Ekmek Fabrikası tarafından üretilen ekmeklere 2018 yılında zam yapılmayacağını açıklamıştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı