Spor ve Siyaset Dünyası Bu Gecede Buluştu: Gecekondu’nun Hayali...

Spor ve Siyaset Dünyası Bu Gecede Buluştu: Gecekondu'nun Hayali Gerçek Oldu...

Ankaragücü taraftar derneklerinden“Gecekondu”, yıllardır hayalini kurduğu geceyi gerçekleştirdi.Ankaragücü’nün kuruluş tarihini sembolize eden 19.10 tarihinde, saat tam da 19.10’da “Ankaragücü Dayanışma Gecesi”, Ankara JW MarriottHotel’de düzenlendi. Geceye katılım ise oldukça yoğundu.

22 Ekim 2018 - 17:30 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 17:30

Ankaragücü taraftar derneklerinden “Gecekondu”, yıllardır hayalini kurduğu geceyi gerçekleştirdi. Ankaragücü’nün kuruluş tarihini sembolize eden 19.10 tarihinde, saat tam da 19.10’da “Ankaragücü Dayanışma Gecesi”, Ankara JW Marriott mHotel’de düzenlendi. Geceye katılım ise oldukça yoğundu.

Geceye bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, Ankaragücü yönetimi, basın ve Ankaragücü taraftarları katıldı. Gecenin sunuculuğunu ise Tuğba Dalkılıç ve Alper Bakırcıgil üstlendi. Gecede Ankaragücü'nün küme düştüğü 2012 yılına atıfta bulunarak, "Bir daha o kötü rüyayı görmek istemiyoruz. Daha güçlü bir Ankaragücü için dayanışmayı yükseltelim" mesajı öne çıkarıldı. Galada Ankaragücü taraftarının tezahüratları ise, oldukça renkli anlar yaşattı.

 

 

 

“BU GECE, GECEKONDU İÇİN BİR RÜYAYDI”

Gecenin açılış konuşmasını, Ankaragücü Taraftarlar Derneği Başkanı Koray Akdoğan yaptı. Bir hayali gerçekleştirdiklerini söyleyen Akdoğan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: ”Bu gece Gecekondu için bir rüya. Ben ve arkadaşlarım uzun zamandır bu rüyayı gerçekleştirmenin gayreti için çalıştık. Allah’a çok şükür, şimdi karşınızdayız.”

Ankaragücü Taraftarlar Derneği Sözcüsü Serhat Kahveci ise yaptığı konuşmada, gerçekleştirdikleri gecenin bir gelenek olarak devam etmesinin önemli olduğunu ve Ankaragücü taraftarına dair önyargıların kırılması için büyük bir olanak olduğundan söz etti. Kahveci ayrıca: “Ankaragücü’müze nasıl faydalı oluruz, onu konuşalım istedik bu gece. İstedik ki, bu gece unuttuklarımızı hatırlayalım ve efsanelerimize ahde vefamızı gösterelim.” diyerek sözlerine devam etti.

Söz devralan “efsane başkan” unvanlı Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Ankaragücü’nün zor dönemlerden çıktığından söz etti. Yiğiner programa başlamadan önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile konuştuklarını ve kendisinin kulübe destek olacağını söylediğini de belirtti. 

Yiğiner sözlerine şu şekilde devam etti: ”Ankaragücü sıradan bir kulüp değildir. Hep birlikte, varımızla yoğumuzla gece gündüz demeden çalıştık. 2 yıl üst üste şampiyon olduk ve en üst lige çıktık. Biz kurumsal yapıya çok önem verdik ve çok yol kat ettik. Ankaragücü, şehir için de sosyo-ekonomik bir değer. Bizleri ve Gecekondu’yu bu önemli gecede yalnız bırakmadığımız için teşekkür ederim.”

Gecenin önemli kısımlarından olan “Ahde Vefa” adına, Ankaragücü’nün efsane kulüp müdürü Arslan Gürsoy’a teşekkür plaketi verildi. Ayrıca Ankaragücü'ne gönül vererek gece için katkılardan dolayı Mehmet Yiğiner, Metin Akyüz, İsmail Kartal, Mustafa Tuna, Fethi Yaşar, Lokman Ertürk, Aylin Nazlıaka, Mustafa Akan ve Nevzat Karataş’a da ayrıca plaketler sunuldu.

Gecede ünlü sanatçı Koray Avcı’ya da destekleri bir plaket sunuldu.Koyu bir Ankaragücü taraftarı olan Avcı “Gecekondu susmaz!” diyerek, geceyi destekledi ve Ankaragücü’nün önemini bir kez daha vurguladı.

ANKARAGÜCÜ MARŞLARI, GECEYE RENK KATTI...

Gecenin coşkulu anları ise, şüphesiz Ankaragücü marşlarının söylendiği anlardı. Tolga Duman, Ankaragücü’nün 100.yıl marşı olan “Diriliş Marşı” nı salonda seslendirdi. Ayrıca gece sonunda Ankaragücü Bando Takımı da, Ankaragücü’nün sevilen marşlarını söyledi. Marşlar, salon tarafından coşkularla ve tezahüratlarla söylendi.

Gecede Ankaragücü’nün çıktığı badireleri ve bugünlere gelişini konu alan kısa filmlerin gösterimi de yapıldı. Ayrıca efsane Ankaragücü’nün efsane futbolcularının yer aldığı bir film daha gecede gösterildi. Ankaragücü’nün efsane isimlerinin imzaladığı ve çerçeveye alınmış formalar da açık artırmayla satışa sunuldu.

Gece, seneye aynı gün aynı saatte, yeniden Ankaragücü Taraftarları gecesinde buluşma dileklerinde bulunularak sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara'da ücretsiz maske dağıtımı başladı
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi
Ankara oto sanatkarları 14 kurala ilave 15 kural getirdi