banner24

banner11

banner31

banner25

banner10

banner30

Aziz Yıldırım'dan Ersun Yanal'a: ''Bu Kulübe Gelemez''

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında Süper Lig'in yayıncı kuruluşunu eleştirdi, pazarlama şirketi gibi çalıştığını iddia ederek, Ersun Yanal isminin anılmasına tepki gösterdi. Başkan Aziz Yıldırım, "Ben bu kulüpte olduğum sürece Ersun Yanal bu kulüpte çalışamaz." dedi.

SPOR 19.04.2016, 09:56 19.04.2016, 09:56
Aziz Yıldırım'dan Ersun Yanal'a: ''Bu Kulübe Gelemez''

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında Süper Lig'in yayıncı kuruluşunu eleştirdi, pazarlama şirketi gibi çalıştığını iddia ederek, Ersun Yanal isminin anılmasına tepki gösterdi. Başkan Aziz Yıldırım, "Ben bu kulüpte olduğum sürece Ersun Yanal bu kulüpte çalışamaz." dedi.

Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'nde basın toplantısı düzenleyen Başkan Aziz Yıldırım, ligin bitimine daha 5 hafta olduğunu ve her şeyin olabileceğini söyledi. Osmanlıspor FK, Galatasaray ve Torku Konyaspor maçlarında puan kaybettiklerini belirten Aziz Yıldırım, bu takımlarla Beşiktaş'ın da oynayacağını söyledi.

Galatasaray'ın Beşiktaş'a kolaylık sağlayacağı yönündeki iddialar hakkında da konuşan Başkan Yıldırım, "Türkiye'nin 2 sorunu var. Bir tanesi terör sorunu, bir tanesi de paralel yapı sorunu. Türkiye bugün kötü günlerden geçiyor. Bu iki çok önemli konu varken, bizlerin spor yaparken, konuşmak, yorum yapmak gibi bir hakkımız olmamalı. Her gün şehitler veriliyor. Bunlar olmuyor gibi gece televizyonları açıyoruz, yorumcular konuşuyor. İçiyorlar viskileri konuşuyorlar. Bazı insanlara aptalca gelen kelimelerle kendilerini ifade ediyorlar, sonra ceplerine para doldurup gidip evlerine yatıyorlar." diyerek, şöyle devam etti:

"Galatasaray'ın futbolcusu Beşiktaşlı futbolcuya telefon etmiş, bunun için ne diyorsunuz? Galatasaray Kulübü büyük camiadır, onlar da Beşiktaş'la oynayacaklar, o zaman konuşurlar. Ama 5 hafta var, Beşiktaş'a kolaylık sağlayacaklar. Böyle bir şey olamaz. Osmanlıspor sahamızda geldi çok da iyi oynadı. Beşiktaş'a karşı da çıkar oynarlar. Maçlar bitti mi? Hayır, 5 maç var. 5 maçın sonunda Fenerbahçe şampiyon olursa, dün yönetim istifa diyenler, oyuncuları yuhlayanlar ne diyecekler?" dedi.  
YILDIRIM'DAN ERSUN YANAL, ŞANSAL BÜYÜKA VE TÜMER METİN'E TEPKİ

Sarı lacivertli taraftarların Ersun Yanal'ı istemesi hakkında da konuşan Yıldırım, "Ersun Yanal diye bağırıyorlar. Bir televizyon programı; Lig TV. Sanki pazarlama yeri. Şansal Büyüka eski dostum, severim de ama yanlış yapıyor. Lig TV kulüplere ortaktır. Ama Lig TV'de antrenör yayın yapıyor, antrenör 3-5 ay sonra bir kulübe pazarlanıyor. Tümer Metin, bizde oyuncuydu. Hasan Ali Antep'te kırmızı kart görüyor. Açıklama yapıyor kendisine göre. Yorumcu oluyorsanız eğitim alacaksınız. Her topa vuran eğitimci olamaz, antrenör olamaz. Bence, sence yok. Kurallar var. Kuralları uygulamazsanız kaos çıkar." ifadelerini kullandı.

Sarı lacivertli taraftarların bir kısmını organize edilerek Ersun Yanal tezahüratı yaptırdıklarını iddia eden Yıldırım, "Halis Özkahya. Fenerbahçe-Beşiktaş maçı bir de Sivas-Beşiktaş maçı. Şampiyonluğu etkiliyor, küme düşmeyi etkiliyor. Terörle ilgili devletin alacağı her türlü kararda biz üzerimize düşeni yerine getiririz. Paralel yapı için de aynı şeyi söylüyorum. Hepimizin el birliği ile bunlarla mücadele etmesi lazım. Dün bağırıyorlar, Ersun Yanal diye. Bu organize edildi ama sonunda gördük. GFB grubu arıyor, UNIFEB arıyor, biz bağırmadık diyor. Kim bağırdı peki? Yukarıdan ilahi bir ses mi geldi? İçeriye el uzatanlar var, bilet verip, organize edenler var." şeklinde konuştu.
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, basın mensuplarına ve televizyon programlarına çok sert eleştirilerde bulunurken, 360 televizyonu ve spor yorumcularını suçladı.

Başkan Aziz Yıldırım, basın mensuplarına ve televizyon programlarına çok sert eleştirilerde bulunduğu basın toplantısında 360 TV'de yayınlanan Telegol adlı programın yapımcısı Serhat Ulueren hakkında sert ifadeler kullanan Yıldırım, "360 televizyonu var. Adam hasta. Buradan söylüyorum. Ethem Sancak'a, sen Fetullah'a karşı mısın, değil misin? Senin televizyonunda neler oluyor, sen bunları araştırmıyor musun?" dedi.

Yıldırım, Telegol'ün yanı sıra Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol'un yorumcuları hakkında da sert ifadeler kullandı. Yıldırım, "Ahmet Çakar, sen doktorsun. Sen bu ülkeye örnek olacak insanlardansın. Yani akşam yaptığını yapma, örnek ol. Bu topluma senin verebileceğin çok şey var. Rasim Ozan, yorum yapıyor, Ümit Özat'ın elini sıkmamasını Vitor Pereira'ya ben söylemişim. Ben hocayı 3 gün görmedim. Ben Ümit'i severim. Bu kadar gerizekalılık, ahlaksızlık olmaz. Koyuyorlar şişeyi alta, çekiyorlar viskiyi, yorum yapıyorlar. Artık yeter, ayıp ya..." ifadelerini kullandı.
  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dün oynanan Mersin İdmanyurdu maçında taraftarların protestolarına sert tepki gösterdi. Yıldırım, "Bu tribünler beni kızdırırsa 10 sene daha gitmem." dedi.

Başkan Aziz Yıldırım, Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'nde yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Dün oynanan ve 4-1 galip geldikleri Mersin İdmanyurdu maçında taraftarların yabancı futbolculara ve yönetime karşı yaptığı protestolara sert tepki veren Başkan Yıldırım, "Ersun Yanal'ı kim gündeme taşıdı. Şansal Büyüka. Ersun Yanal 'ben kendim ayrıldım' dedi yayında. Ersun Yanal ben olduğum sürece bu kulüpten içeriye giremez. Bak bu tribünler böyle yaparlar beni kızdırırlarsa 10 sene daha gitmem. Benimle uğraşmasınlar kongreye girerim ve kazanırım." ifadelerini kullandı.  
"BURALAR YANGIN YERİNE DÖNER"

Tezahüratların böyle devam etmesi halinde taraftarları bir daha stada sokmayacağını kaydeden Başkan Yıldırım, "Robin van Persie ve Nani aleyhine tezahürat yapanlar onları bir daha göremezler. Ben gidene kadar stada sokmam onları yani. Gelip yanıma namus ve şeref sözü verdiler bir daha futbolculara ve kulübe karşı olmayacakları yönünde. Ama sözlerinde durmadılar. Üst taraflardan tribünlere talimatlar geliyormuş, araştırıyorum, eğer öyle bir şey yakalarsam, buralar yangın yerine döner." diyerek sert tepki gösterdi.
  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, milli takıma alınmayan Volkan Demirel için, "Stattan ayrılırken Fatih Terim'e söylemiş, o da arabasını vermiş. Çocuğun bir suçu yok." açıklamasında bulundu.

Başkan Aziz Yıldırım, Ülker Stadyumu 1907 Tribünü'nde yaptığı basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Milli takıma çağrılmayan Volkan Demirel konusuna değinen Başkan Yıldırım, "Volkan milli takımda kendisine küfür edildiği için stadı terk etti. 'Acilen onun oraya dönmesi lazım, yoksa UEFA'dan ceza alırız' dediler. Ben de Hasan Çetinkaya'yı, kaptan Emre Belözoğlu'nu aradım. 'Gidin bulun, götürün' dedim. Stattan ayrılırken Fatih Terim'e söylemiş, o da arabasını vermiş. Çocuğun bir suçu yok ki. Arabayı verdin gönderdin. Neyin inadını ediyorsunuz? 'Bizim ona ihtiyacımız yok, Volkan kötü kaleci' deyin, kesin atın. Türk Milli Takımı, kötü giderse faturası kime çıkacak? Hocaya çıkmayacak. Ne ona çıkacak. Maaşını, parasını alıyor. Millete çıkacak. Kan davası gütmenin manası yok. Gençtir, hata yapmıştır, de." ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye'nin en büyük sorunlarının terör ve paralel yapı sorunu olduğunu, paralel yapı ile herkesin savaşması gerektiğini söyledi.

Ülker Stadı 1907 Tribünü'nde yaptığı değerlendirme toplantısıyla basının karşısına çıkan Aziz Yıldırım, bir çok konu hakkında görüşlerini belirtti. Başkan Aziz Yıldırım terör ve paralel yapı konularıyla alakalı konuştuğu bölümde, "Uzun zamandır konuşmadığımız için yazılar yazıldı neden konuşmuyorlar diye. Malesef Türkiye’de dün dündür bugün bugündür. Herkes kendine göre yorum yapıyor. Türkiye’nin 2 sorunu var birisi terör sorunu diğeri ise paralel yapı sorunu. Bizler de elimizden geldiğince bu kulübe destek olarak yükümlülükleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Bugün başka bir konuşma yapacaktım. Spor hakkında konuşacaktım. Terör konularında devletimiz bizden ne isterse yardım yaparız. Paralel yapı da bu ülkeye en az terör kadar zararlıdır. Bugüne kadar başbakan, bakanlar değiştirmeye kadar giden olaylar ortaya çıktı. Hepimizin el birliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşayabilmesi için paralel yapı ve terör gibi unsurlarla mücadele etmemiz lazım. Bu ülke için herkes bir şeyler yapsın. Paralel yapı ile hep birlikte savaşalım." dedi.

2006 yılında sportif anlamda yollarının kesildiğini belirten Aziz Yıldırım, paralel yapının 2004 yılından beri kendisiyle ilgili planlarının olduğunu ve bunun zamanla gün yüzüne çıkacağını da sözlerine ekledi. Yıldırım, "2006’da yolumuz kesildi. Paralel yapının 2004 yılından beri Aziz Yıldırım ile ilgili planları belgeleri vardı. Yakında onlar da çıkar ortaya." diye konuştu.

Terör konusunun spora etkisi hakkında da konuşan Yıldırım, "İstanbul’da bomba patlayacak diyorlar, o yüzden hiçbiriniz ve % 50 sokağa çıkmıyorsunuz. Geçen gün bir alış veriş merkezine, yemek yemeye gittim, bomboştu. Bin, iki bin kişinin olduğu yerde 20 kişi vardı. Terör olayıyla Rize’de bizim otobüsümüz kurşunlandı. Şampiyonluk kaçırdık. Rize olayında şampiyonluk gitti. Yoksa şampiyon olurduk." şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım son olarak, geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin Huber Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelinen randevuya katılmamasıyla ilgili konuya da açıklık getirdi.

Aziz Yıldırım, "Kulüpler Birliği Vakfı'nın o gün Sayın Cumhurbaşkanı’na gidiş şekli şöyleydi. Kulüpler Birliği Vakfı kendisi randevu almış. Eğer devletimiz çağırsaydı o ayrı bir şey. Dediğim gibi gidiş şekliyle alakalı bir durum. Kendilerinin yani Kulüpler Birliği Vakfı'nın talebiyle gidilen randevu olduğu için ben oraya gitmedim. Kulüpler Birliği toplantılarına ve randevularına hapisten çıktıktan sonra gitmiyorum." diye konuştu.
     
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner3
banner4
2
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 11 Nisan 2021
İmsak 04:42
Güneş 06:10
Öğle 12:55
İkindi 16:34
Akşam 19:29
Yatsı 20:52
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 31 67
2. Fenerbahçe 32 63
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Gaziantep FK 31 50
6. Alanyaspor 32 49
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Göztepe 33 46
10. Sivasspor 31 44
11. Konyaspor 31 40
12. Antalyaspor 32 39
13. Rizespor 32 36
14. Kasımpaşa 32 35
15. Malatyaspor 31 33
16. Ankaragücü 31 33
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 31 33
19. Gençlerbirliği 31 31
20. Erzurumspor 32 28
21. Denizlispor 31 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 29 60
2. Samsunspor 29 57
3. Adana Demirspor 29 55
4. Altay 29 53
5. Altınordu 29 52
6. İstanbulspor 29 51
7. Ankara Keçiörengücü 29 49
8. Tuzlaspor 29 41
9. Bursaspor 28 40
10. Bandırmaspor 29 39
11. Ümraniye 28 38
12. Boluspor 29 35
13. Balıkesirspor 29 32
14. Adanaspor 28 31
15. Menemenspor 29 30
16. Akhisar Bld.Spor 29 25
17. Ankaraspor 28 19
18. Eskişehirspor 29 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 30 60
3. Leicester City 30 56
4. Chelsea 31 54
5. Liverpool 31 52
6. West Ham 30 52
7. Tottenham 30 49
8. Everton 29 47
9. Leeds United 31 45
10. Aston Villa 30 44
11. Arsenal 30 42
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 30 36
15. Burnley 30 33
16. Brighton 30 32
17. Newcastle 30 29
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 30 21
20. Sheffield United 30 14
Takımlar O P
1. Real Madrid 30 66
2. Atletico Madrid 29 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 29 58
5. Real Sociedad 29 46
6. Real Betis 29 46
7. Villarreal 29 46
8. Levante 30 38
9. Celta de Vigo 29 37
10. Athletic Bilbao 30 37
11. Granada 29 36
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 29 33
14. Osasuna 29 31
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 29 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23