ANASAYFA Spor Bursaspor'un yeni başkanı Recep Günay oldu!

Bursaspor'un yeni başkanı Recep Günay oldu!

Bursaspor'da yapılan olağanüstü kongrede tek aday olarak çıkan Recep Günay başkanlığa seçildi. Günay 1999-2000 sezonunda da Yeşil Beyazlı kulüpte başkanlık yapmıştı.
Bursaspor'un yeni başkanı Recep Günay oldu!

Önümüzdeki sezon 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele edecek Bursaspor’da gündem bir hayli yoğun.

Yeni sezonda kötü gidişatına son vermek isteyen Türk futbolunun köklü kulüplerinden Bursaspor'da bugün olağanüstü kongrede yeni başkan seçildi.

Az bir katılımla Sütaş Timsah Park’ta gerçekleştirilen seçimli kurulda, tek aday olan Recep Günay, Bursaspor’un yeni başkanı oldu.

Divan Başkanlığı’nı Ayhan Barışıcı'nın yaptığı 14. 30'da başlayan genel kurulda oy kullanma hakkına sahip toplam 3 bin 506 üye bulundu. Kurulda haziruna sadece 198 üye imza atarken Ömer Furkan Banaz yönetimi idari ve mali olarak oy birliği ile ibra edildi.

16 ay boyunca kulübün başkanlık görevini yürüten Banaz, teşekkür konuşması yaptı. Banaz “Görev yaptığımız süreçte kendilerini kırdığımız bir taraftar ya da genel kurul üyesi varsa özür diler, kendilerinden yönetim kurulumuz adına helallik isterim” ifadelerini kullandı.

Ardından tek aday olan Recep Günay’ın adaylık başvurusuna usule aykırı olduğu gerekçesiyle itiraz edildi. Kongre Divan Yönetimi tarafından, başvuru sahibine hukuk yoluna başvurulabileceği söylenerek kabul edilmedi.

Bu gelişmeler sonrası genel kurulda tansiyon yükselirken aday Recep Günay yapılan itirazlara sinirlenerek gergin bir şekilde kurulu terk etti.

Yapılan açık oylamada Recep Günay yönetimi oy çokluğuyla görevi devraldı.

Öte yandan kongreyi terk ettiğinden teşekkür konuşması yapamayan Recep Günay, 1999-2000 sezonunda da Yeşil Beyazlı kulüpte başkanlık yapmıştı.

Günay'ın başkanlık yaptığı sırada Bursaspor, Süper Lig'i 42 puanla 10. sırada tamamlamıştı.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Meclis mesaiye başlıyor! Gündem memur ve emekli maaşları

Meclis mesaiye başlıyor! Gündem memur ve emekli maaşları