Sporun Eğlenceli Hali Mamak’ta

Sporun Eğlenceli Hali Mamak’ta

Binlerce kadın ve çocuğa spor yapma olanağı sağlayan Mamak Belediyesi bünyesindeki branş kurslarına bir yenisini daha ekliyor.

30 Ekim 2014 - 15:33

Her geçen gün büyümeye devam eden Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda formda kalmak isteyen bayanlar için açılan egzersizle vücudu ve zihni kontrol altına almaya dayanan bir spor dalı olan pilates etkinliğine zumba da eklendi.

Çarşamba günleri saat 16.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek zumba kursu ile Mamaklı kadınlar son yıllar dünyada adeta salgın hale gelen Latin dansı Zumba eşliğinde hem eğlenecek hem de fazla kilolarını atacak. İçinde hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, dövüş sanatları, Bollywood ve oryantal dans figürlerini barındıran bu dans ile formda kalacak.


Mamak’ta sporu tabana yayarak, 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için çaba sarf ettiklerini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, kursların sadece meslek ve hobi edindirme olmadığını aynı zamanda sosyal terapi olduğunu vurguladı. Akgül, “Sağlıklı yaşamın en iyi aracı spordur. Her yaşta ve her insana uygun bir spor dalı mutlaka vardır. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun obeziteye karşı bilinçlendirici çalışmalar yürüttüğünü görüyoruz. Çocuklar, gençler ve yetişkinlerimizin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp gelecek için iyi bir alt yapıya sahip olmaları amacıyla, gençlik ve kültür merkezleri ile bilgi evlerini hizmete açtık. Bunun yanı sıra kadınlarımız için de başta Aile Merkezlerimiz olmak üzere içinde her türlü imkana sahip spor salonlarının bulunduğu tesislerimiz hizmet veriyor” dedi.        

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
Başkent’te feci kaza: 1 ölü, 5 yaralı
"Sarıkız" tedirginliği