STK Üyelerinden ’’Döviz’’ Eylemi

STK Üyelerinden ''Döviz'' Eylemi

ANKESOB, Ankara 15 Temmuz Platformuna bağlı 90 sivil toplum kuruluşu ve Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı üyeleri, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz ve altın bozdurma çağrısına destek verdi.

16 Ağustos 2018 - 18:51 - Güncelleme: 16 Ağustos 2018 - 18:51

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB), Ankara 15 Temmuz Platformu'na bağlı 90 sivil toplum kuruluşu ve Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı üyeleri, Ulus'ta bir döviz bürosunun önünde buluşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz ve altın bozdurma çağrısına destek verdi. 

ANKESOB Genel Başkan Vekili Hüseyin Ar yaptığı açıklamada, esnaf odaları olarak devletin ve milletin yanında olduklarını, bütün dövizlerini bozduracaklarını söyledi. Yaklaşık bir haftadır bu kampanyaya destek verdiklerini kaydeden Ar, "113 esnaf odası ve 100 bin esnafa çağrı yaptık. Onlar da ellerindeki dövizlerini bozduruyorlar. 1 milyon dolara yakın dövizin bozdurulduğunu biliyoruz. Halkımızı da Türk lirasına destek olmaya çağırıyoruz" dedi. Açıklamanın ardından ANKESOB'a bağlı esnaf odaları temsilcileri, döviz ve altınlarını bozdurdu.

 

"ABD ÜRÜNLERİNİ HAYATIMIZDAN ÇIKARALIM"

Vatandaşları yerli ve milli olan ürünleri kullanmaya davet eden Ankara 15 Temmuz Platformu Başkanı Mustafa Kır, "ABD dolarının yanında, ürünlerini de boykot etmeliyiz. Gelin hep beraber ABD ürünlerini hayatımızdan çıkaralım" çağrısında bulundu. 15 Temmuz darbe girişiminde canlarını feda etmek için meydanlara çıktıklarını hatırlatan Kır, "Dün nasıl canımızı hiçe saydıysak bugün de mallarımızı feda etmeye hazırız" diye konuştu. Ankara 15 Temmuz Platformu Genel Sekreteri Ayhan Çetinkaya ise, yaşanan sıkıntıların suni ve geçici olduğuna işaret etti.

 

"GEREKİRSE ŞEREF AYLIĞIMIZI BAĞIŞLARIZ"

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı adına açıklama yapan Kıbrıs Gazisi Mehmet Erdoğmuş, doları olanları döviz büroları ve bankalara davet etti. Erdoğmuş, "Gün, ülkemize sahip çıkma günüdür. Biz gazilerin doları yok ama şeref aylığımız var ve gerekirse şeref aylığımızı devletimize bağışlarız" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..