Taksici Esnaf Odasında Yeniden Mehmet Yiğiner Dönemi

Taksici Esnaf Odasında Yeniden Mehmet Yiğiner Dönemi

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

15 Ocak 2018 - 00:24 - Güncelleme: 15 Ocak 2018 - 00:42

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da katıldığı Genel Kurulda yapılan seçimin sonucunda mevcut Başkan Mehmet Yiğiner, büyük oy farkı ile yeniden Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı seçildi.

 

3 ay önce yapılan olağan üstü genel kurulun ardından, bugün düzenlenen kurulda, mevcut Başkan Mehmet Yiğiner ile önceki genel kurulda yarışan yedi adayın bir araya gelerek ortak aday gösterdiği İzzet Yıldırım yarıştı.

 

Kurulda yapılan oylama sonucunda Yiğiner 2973 oy alırken, Yıldırım 2164 oyda kaldı.

 

Seçimi kazanan Mehmet Yiğiner ve ekibi, sonuçların açıklanmasının ardından büyük sevinç yaşadı. 

 

MUSTAFA TUNA DA KATILDI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Umum Otomobilciler ve Şoför Esnaf Odası’nın 21. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.  

Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda yaptığı konuşmada ulaşım sektöründe çalışan esnafa seslenen Başkan Tuna, şu mesajları verdi:

“İşinizin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Hakikaten bu yoğun trafikte vatandaşlara hizmet etmek gerçekten zor. Siz bir kamu hizmeti yapıyorsunuz dolayısıyla sizlerin ihtiyaçları sizlerin talepleri, belediyemiz tarafından çok önemli ve bunları değerlendirme noktasında her zaman destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz.”   

          

“İSTİŞARE EDEREK ŞEHRİ YÖNETECEĞİZ”…

Kent yönetiminde işbirliğinin önemine vurgu yapan Başkan Tuna, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Yeni günün şartlarının getirdiği ihtiyaçlar var. Sizlerle istişare ederek bunları gerçekleştirmek istiyoruz.  Şehrimiz gelişiyor ve büyüyor. Vatandaşlarımızın bizden talepleri var. Ulaşımla ilgili yeni ihtiyaçlar var. Mavi otobüsler, beyaz otobüsler, minibüsler, taksiler bütün Ankara’nın ulaşımını taşıyan siz değerli esnaflarımızla beraber el ele vererek, sizlerin de görüşünü alarak bir uygulamaya geçmeyi düşünüyoruz.”

 

AKKÖPRÜ KAVŞAĞI MÜJDESİ…

Tuna, trafiğin yoğunlaştığı bölgelere ilişkin çalışmalar yaptıklarını belirterek, Akköprü Kavşağı ile ilgili kısa bir süre içinde yeni bir düzenlemeyi hayata geçirecekleri müjdesini verdi.

“Yeni  yol düzenlemesiyle birlikte; Mevlana Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarlarınınkesişiminde bulunan Akköprü Kavşağında, Samsun-Konya istikametine iki adet üst geçit köprü,Yenimahalle-Ulus istikametine de altgeçit  yapılacak.”

Artan trafik hacmi ve kavşağın yetersiz kalması nedeniyle yeni kavşak düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Başkan Tuna, köprülerin genişletilerek yaklaşım rampalarının 3 gidiş ve geliş olarak planlandığını, bağlantı kollarından sonra köprülerin ise 4 gidiş ve 4 geliş olarak tasarlandığını açıkladı.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Pursaklar’da bayram coşkusu pencerelere taşındı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı
Jandarmadan kaçan araç şehrin giriş kapısına ok gibi saplandı