TAŞINACAKTI! AŞTİ Hakkında Flaş Karar

TAŞINACAKTI! AŞTİ Hakkında Flaş Karar

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi günde 200 bin kadar kişinin giriş çıkış yaptığı AŞTİ’nin, Mamak'ta yapılacak yeni Ankara Otogarı'na taşınması yönünde karar almış, ihalesini de yapmıştı.

04 Temmuz 2017 - 11:59 - Güncelleme: 04 Temmuz 2017 - 12:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi günde 200 bin kadar kişinin giriş çıkış yaptığı AŞTİ’nin, Mamak'ta yapılacak yeni Ankara Otogarı'na taşınması yönünde karar almış, ihalesini de yapmıştı. Otogarın taşınması halinde yolcuların erişimlerinin güçleşeceğini savunan Ankara Şehirlerarası Otobüs İşletmeleri Acenteleri Derneği ise alınan kararların iptalini istemişti.

 

4 DAVAYI DA DERNEK KAZANDI

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; Belediye meclisinin aldığı 4 ayrı kararın iptali Ankara 2. İdare Mahkemesi’nde ele alındı. Mahkeme, otogarı taşınmasına ilişkin verilen 4 ayrı karara ilişkin açılan 4 ayrı davada otobüs firmalarını haklı buldu. Mahkeme, belediye meclisinin aldığı emsal arttırma, plan notları değişikliği, ihale yapılması için alınan Belediye Meclisi kararları ile ihale yapılması için alınan meclis kararın, Kamu İhale Kanunu’na aykırı bulunan unsurlar olduğu için yapılan ihaleyi iptal etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..