Tekirdağ’da Ekmek Fırınları Ve Gıda İşletmeleri Denetlendi

Tekirdağ'da Ekmek Fırınları Ve Gıda İşletmeleri Denetlendi

Tekirdağ Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, ekmek fırınları ve gıda işletmelerini denetlediklerini söyledi.

09 Aralık 2014 - 12:45

Sarıkoca, yaptığı açıklamada, amaçlarının ceza kesmek değil, üreticileri daha fazla bilgilendirerek işbirliği yapmak olduğunu belirtti.
Bazen denetimlere bizzat katıldığını aktaran Sarıkoca, şöyle konuştu:
"Halkımızın sağlıklı gıda tüketmesi bizim için önemli. Bu nedenle il genelindeki gıda işletmeleri periyodik aralıklarla denetleniyor. Gıda ürünlerini tarladan sofraya kadar denetliyoruz. Denetlediğimiz numunelerde sonuç kötü çıkarsa cezalarımız çok ağır. 13 bin TL'den başlıyor. Tekrar etmesi halinde çok daha farklı yaptırımlarımız da var."
Sarıkoca, gıda mühendisinin çalıştığı bir işletmede sorun çıkmayacağını düşündüklerini vurguladı. Tüketicilerin de gıda alırken bilinçli olması gerektiğini aktaran Sarıkoca, "Gördükleri hatalı, son kullanma tarihi geçmiş, bozuk, küflü ve benzeri ürünleri Alo 174 hattına bildirmeleri, denetimlerin yerinde ve etkin yapılmasına katkı sağlar" diye konuştu.
Denetledikleri fırınlar ve gıda işletmelerinde tespit ettikleri eksikliklerin giderilmesi için iş yeri sahiplerine süre verdiklerini ifade eden Sarıkoca, halk sağlığını tehdit edecek hiçbir ihmale taviz vermeyeceklerini kaydetti.   Denetimlerde hijyen kuralları, katkı maddesi ve gramaj gibi unsurlar denetlendi.           

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
Pursaklar’da parklar pandemi sonrasına hazırlanıyor
YHT'ler yeniden seferlerine başladı
YHT'ler yeniden seferlerine başladı