Teknofest’te heyecan dorukta
  • Reklam

Teknofest'te heyecan dorukta

Türkiye'nin Dünya'da benzeri olmayan Teknoloji festivali TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te kapılarını gençlere, teknoloji severlere açtı. Milli Teknoloji Hamlesi mottosuyla bu sene üçüncü defa kapılarını açan Teknofest; heyecanlı yarışmaları, gün boyu süren Teknolojik yarışmalar ve pek çok kurum son teknolojilerini burada gençlerle buluşturuyor.

24 Eylül 2020 - 13:26 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 13:50

Gaziantep ilinde bu yıl üçüncüsü başlayan Teknofest teknoloji festivali 2020'de toplamda 20 bin 197 takım ve 100 binin üstünde genç, 21 farklı kategoride büyük heyecan verecek yarışmalara katılacak. Son yıllarda gerçekleştirilen en büyük festivallerden biri olan TEKNOFEST sayesinde, teknolojinin pek çok dalına ilgi duyan gençler, kendilerini gösterme fırsatı buluyor. Dünya üzerinden pek çok ülkeden katılımın olduğu TEKNOFEST Gaziantep kapılarını bugün açtı.

İki yıldır ziyaretçi rekorları kıran dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde; Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerinin destekleriyle düzenleniyor. #MilliTeknolojiHamlesi sloganı ile yola çıkan ve Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST’e bu yıl Gaziantep ev sahipliği yapıyor.

Gençler TEKNOFEST 2020’ye Damgasını Vuracak Teknoloji tutkunu 100 bin genç, 21 farklı kategoride düzenlenen yarışmalar için hazırladıkları projelerinin son aşamasına geldiler. TEKNOFEST 2020’ye sayılı günler kala gençler büyük bir heyecanla çalışmaya devam ediyorlar. Pandemi döneminde çalışmalarına karantina şartlarında hız kesmeden devam eden genç yarışmacılar heyecanlarını ve hazırlık sürecindeki deneyimlerini paylaştılar.-SEMİH KIR

2020/09/1964188.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..