ANASAYFA Teknoloji Çin'in elektrikli otomobil markası HiPhi Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Çin'in elektrikli otomobil markası HiPhi Türkiye'ye ne zaman gelecek?

2019 yılında kurulan Çinin elektrikli otomobil markası HiPhi, Avrupa'ya giriş yaptı. Peki Çin'in elektrikli otomobil markası HiPhi Türkiye'ye ne zaman gelecek?
Çin'in elektrikli otomobil markası HiPhi Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Çin'in elektrikli otomobil markası HiPhi Türkiye'ye ne zaman gelecek?- Teknoloji her geçen gün otomotiv piyasasını etkilerken yeniliklerle de adından söz ettiriyor. Dünya çapında birçok modeller ve markalar Avrupa'nın radarına takılırken Türkiye'de ne zaman boy göstereceği merak ediliyor. Peki son olarak Çin'in elektrikli otomobil markası olan HiPhi Avrupa'ya girdi mi? İşte merak edilenler...

Elektrikli araçlar dünya genelinde yaygınlaşmaya başlarken bir hamle de Çinin elektrikli otomobil markası HiPhi'den geldi. 2019 yılında kurulan marka şimdiden Avrupa'ya giriş yaptı.

Çok yeni bir marka olmasına rağmen Avrupa'nın radarına giren HiPhi Z ve HiPhi X gibi elektrikli modelleriyle dikkat çeken markanın Avrupa fiyatları da belli oldu.
Şimdiden HiPhi X, isim olarak da benzerlik gösterdiği Tesla Model X'e rakip olacak gibi...
Ayrıca Çinli markanın elektrikli SUV modeli, yarısı yukarıya diğer yarısı da geriye doğru açılan arka kapılarıyla şimdiden otomotiv dünyasındaki en ilginç seri üretim araçlardan biri listesinde girmiş bulunmakta.

in-hiphi-33.jpg

Fiyat olarak ise HiPhi X'in altı koltuklu versiyonu 109 bin euro, dört koltuklu lüks versiyonun fiyatı ise 123 bin euro olarak duyuruldu.HiPhi X'e benzerliği ile adından söz ettiren, Tesla Model X'in beş koltuklu versiyonu 113 bin euro fiyata sahip.
HiPhi Z elektrikli sedanın fiyatları da koltuk sayısına göre değişiyor. Aracın beş koltuklu versiyonu 105 bin euro fiyat etiketine sahip. Dört koltuklu versiyon için 2 ise bin euro fark ödemek gerekiyor.

2027 yılına kadar tüm önde gelen Avrupa ülkelerinde varlık göstereceği tahmin edilirken Türkiye'ye ne zaman geleceğine dair ise her hangi bir açıklama bulunmamakta. Öte yandan Avrupa ülkelerinde 2027 yılına kadar yollarda görülmesi planlanan araçları Türkiye'de de 2027 yılı ve sonrasında görebiliriz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankara'ya yeni metro hattı müjdesi! Dikimevi Mamak metrosu için imzalar atıldı

Ankara'ya yeni metro hattı müjdesi! Dikimevi Mamak metrosu için imzalar atıldı