ANASAYFA Teknoloji Google'ın yeni güncellemesi cihazın bataryalarına zarar veriyor!

Google'ın yeni güncellemesi cihazın bataryalarına zarar veriyor!

Google'ın yeni güncellemesi gündeme geldi. Bu güncelleme Pixel 6 ve Pixel 7 cihazlarında batarya problemlerine yol açıyor.
yazar
Haber Merkezi
Google'ın yeni güncellemesi cihazın bataryalarına zarar veriyor!

Google yeni güncellemesi ile gündeme geldi. Bunun ile birlikte 2021 yılında kendi geliştirdiği Pixsel 6 serisini tanıtmış ve ilk defa kendi kullandığı işlemcileri telefona yerleştirmişti.

Donanımsal olarak birçok yeniliğe rağmen Google tarafından geliştirilen bu yeni seri yıl boyu birçok yazılım hatası nedeni ile gündemden bir türlü düşmedi. Ardından ise tanıtılan pixsel 7 modellerinde de benzer sonuçlar ortaya çıktı ve yine birçok yazılım hatası gündeme geldi.

No Googling, says Google — unless you really mean it

Google geçtiğimiz günlerde piksel cihazları için Haziran 2023 güvenlik yamasını yayınlayarak yeni güncellemelerini açıkladı. Google tarafından yayınlanan yeni güncellemede ise pixsel 6 ve pixsel 7 cihazlarda batarya problemine yol açtığı ifade edilen bilgiler arasında bulunuyor.

Ayrıca bazı kullanıcılar güncelleme sonucu telefonunu günde birkaç kez şarja takmak zorunda kaldığını ifade ederken kimi kullanıcılar ise cihazların bağlantı problemleri ile karşılaştığını söylüyor.

Bu yaşanan problemler nedeni ile Google şimdilik herhangi bir açıklama yapmasa da telefon kullanıcıları bu güncelleme sonucunda telefonlarının hata verdiğini ifade ediyor. Şimdi ise gözler Google tarafından yapılacak olan açıklamaya çevrildi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
LGS tercih sürecinde nefesler tutuldu! Sınav tercihleri yarın başlıyor!

LGS tercih sürecinde nefesler tutuldu! Sınav tercihleri yarın başlıyor!