ANASAYFA Teknoloji TOGG'dan yeni adım! Patent başvuru yapıldı!

TOGG'dan yeni adım! Patent başvuru yapıldı!

TOGG hakkında açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, yerli otomobil için belirlenen markanın patent başvurusu yaptığını tasarım başvurusu için ise tescil işlemlerinin devam ettiğini bildirdi.
TOGG'dan yeni adım! Patent başvuru yapıldı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin yerli ve milli otomobil grubu TOGG'un fikri ve sınai mülkiyetinin % 100 Türkiye'ye ait küresel bir teknoloji markası ortaya çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TOGG'un mobilite ekosisteminin çekirdeğinin oluşturulması ve temiz bir geleceğe katkı sunmak amacı ile üst düzey teknolojileri bir araya getirerek çalıştığını ifade etti.

TOGG fiyatları ne kadar oldu, ne zaman satışa çıkacak? (2023 TOGG fiyat listesi ve ön sipariş

Bunun ile birlikte patent başta olmak üzere tasarım ve markalarının tescil edildiğini de açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, TOGG'un Türk Patent ve marka kurumuna kendi üretiminin patent tasarım ve marka başvurularını tescil etmek için başvuru yaptığını 72 adet patent başvurusu bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Mehmet Fatih Kacır kimdir, kaç yaşında, nereli? Yeni Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır biyografisi - Fotohaber - Gündem

Ayrıca TOGG'da markalaşma ve üretimde önemli adımların atıldığını da ifade eden Bakan Kacır, bu kapsamda Türk Patent ve marka kurumuna gerekli başvuruların yapıldığının bir kere daha altını çizdi.

Tasarım alanında TOGG adına toplamda 18 tasarım başvurusu yapıldığını bu başvurulardan 17'sinin tescil edildiğini bir tasarım başvurusunun ise tescil işlemlerinin devam ettiğini ifade etti.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kurban Bayramı öncesinde Ankara-Kayseri kara yolu Kırşehir geçişinde trafik denetimi!

Kurban Bayramı öncesinde Ankara-Kayseri kara yolu Kırşehir geçişinde trafik denetimi!