ANASAYFA Teknoloji WhatsApp yeni özelliğini duyurdu! Sohbet yedekleme devri bitiyor

WhatsApp yeni özelliğini duyurdu! Sohbet yedekleme devri bitiyor

WhatsApp uzun zamandır birçok kullanıcının beklediği QR kod ile mesaj taşıma özelliğini açıklayacak.
yazar
Haber Merkezi
WhatsApp yeni özelliğini duyurdu! Sohbet yedekleme devri bitiyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcıların oldukça işine yarayacak yeni bir sohbet taşıma özelliği ile gündeme geldi.

Bunun ile birlikte WhatsApp Android ve iOS platformlarında sürekli testler gerçekleştirirken QR kod ile sohbet taşıma özelliğini de şu an test aşamasına getirdi.

Yeni özellik detayları açıklanırken sadece QR kod kullanılarak WhatsApp mesajlarını telefonlar arasında taşımak da olana haline gelecek.

Daha önce mesajlarınızı transfer etmek istediğiniz için özellikle WhatsApp'la Google hesabınızı bağlayarak mesajlarınızı yedeklemeniz gerekiyordu.

Bunun ile birlikte bu özelliğin yalnızca aynı işletim sistemine sahip telefonlar arasında olacağı da belirtilirken şimdi ise QR kod taşıma özelliği devreye girecek.

Böylece QR kodla taşıma özelliğini kullanmak için öncelikle yeni Telefonunuzda WhatsApp uygulaması giriş yapmanız gerekiyor ve ardından ise eski kullandığınız telefonunuzdaki mesajları taşıma bölümünden kamerayı açıp yeni telefonunuzda QR kodu aratmanız gerekiyor.

Bu işlemin ardından mesajlar otomatik olarak yeni telefonunuza aktarılacak ve QR kod ile mesaj taşıma özelliğini ne zaman Kullanıma sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartıalım *
Ankara'da Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü için etkinlik düzenlendi

Ankara'da Dünya Plastik Poşet Kullanmama Günü için etkinlik düzenlendi