ANASAYFA Teknoloji YouTube'da reklam engelleyiciyle video izleyenler bir daha video izleyemeyecek!

YouTube'da reklam engelleyiciyle video izleyenler bir daha video izleyemeyecek!

Dünyaca ünlü video paylaşım platformu YouTube radikal bir karara imza attı. Bu karar kapsamında reklam engelleyiciyle 3 video izleyen kullanıcılar bir daha video izleyemeyecek.
yazar
Haber Merkezi
YouTube'da reklam engelleyiciyle video izleyenler bir daha video izleyemeyecek!

Dünya genelinde ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve milyarlarca kişiye iş imkanı sunan video paylaşım platformu YouTube radikal bir karar aldı.

Reklam engelleyicilere karşı geçtiğimiz günlerde somut adımlar atmaya başlayan platformdan dikkat çeken bir hamle geldi.

Reklam engelleyicilerin aktif olması durumunda kullanıcıları uyararak devre dışı bırakmalarını ya da Premium'a geçmelerini söyleyen platform sözde olmayan bir özellikle gündemde geldi.

Kullanıcılara yönelik cezayı daha önce gündeme almamış platformda flaş bir gelişme yaşandı ve reklam engelleyiciyle 3 video izleyen kullanıcıların bir daha video izlememesine karar verildi.

Kullanıcıları üzen haber ise Google sözcüsü Oluwa Falodun'dan geldi. Falodun, reklam engelleyicilerin aktif tutulması durumunda videoların izlenmesinin önüne geçileceğini belirtti.

Böylelikle dev platformda reklam engelleyici yöntemine başvuran kullanıcılar 3 videodan sonrasını izleyemeyecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *