TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:"İkinci dünya savaşından...

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:"İkinci dünya savaşından sonra, en büyük küresel krizi yaşanıyor"

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıkloğlu, "İkinci dünya savaşından sonra, en büyük küresel krizi yaşanıyor.Pandemi sürecinde TOBB olarak, ilk günden itibaren, yurt içinde ve yurt dışında tüm paydaşlarımızla istişare içinde olduk. Ülke içinde, iş insanlarının sorunlarını, talep ve tavsiyelerini derleyip, Hükümete aktardık. Ekonomiye Destek paketlerinin hazırlanma sürecine katkı sağladık” dedi.

02 Temmuz 2020 - 11:07

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı  M.  Rifat Hisarcıkloğlu, pandemi sonrası dönemde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Uluslararası İlişkileri” konulu toplantına katıldı. Toplantıda Küresel ticaret sisteminin  nereye gittiği, AB, ABD, Çin, Asya-Pasifik ve gelişmekte olan ülkeleri  bekleyen fırsatlar ve zorluklar,ve Türkiye’nin bu duruma olan hazırlığı ve eğilimleri ele alındı. 

Videokonferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, İkinci dünya savaşından sonra, en büyük küresel krizin yaşandığını belirterek,”Bu süreçte TOBB olarak, ilk günden itibaren, yurt içinde ve yurt dışında tüm paydaşlarımızla istişare içinde olduk. Ülke içinde, iş insanlarının sorunlarını, talep ve tavsiyelerini derleyip, Hükümete aktardık. Ekonomiye Destek paketlerinin hazırlanma sürecine katkı sağladık” dedi. 

Hisarcıklıoğlu,Kovid-19 sonrası dönemi  yorumlamak ve duruma adapte olunması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti. 

                     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
İnce, tartışmalara son noktayı koydu
İnce, tartışmalara son noktayı koydu