Travel Expo Ankara Turizm Fuarı 20 Ülkeyi Ağırlayacak

Travel Expo Ankara Turizm Fuarı 20 Ülkeyi Ağırlayacak

Bu yıl yerli ve yabancı turizm firmalarının yoğun ilgi gösterdiği Travel Expo Ankara 2018 Turizm Fuarı, 20 ülkeyi ağırlayacak.

19 Mart 2018 - 10:42 - Güncelleme: 19 Mart 2018 - 10:43

Bu yıl yerli ve yabancı turizm firmalarının yoğun ilgi gösterdiği Travel Expo Ankara 2018 Turizm Fuarı, 20 ülkeyi ağırlayacak. Ülkelerin kendini ve turizm potansiyelini birebir anlatma fırsatı yakalayacağı Fuarda, İsveç Türkiye’de ilk defa sergileneceği İsveç A-Ö Fotoğraf Sergisini, katılımcıların beğenisine sunacak.

22-25 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşecek Travel Expo Ankara Fuarı’na, 20 ülke ve 45 şehir katılım sağlayacak. ATO Congresium Konferans ve Sergi Alanı’nda tüketiciyle buluşacak Fuar’da İsveç rüzgârı esecek. ATİS Fuarcılık tarafından organize edilen Fuar’da, İsveç A-Ö Fotoğraf Sergisi Türkiye’de ilk defa sergilenecek.

İsveç alfabesinde kullanılan 29 harfin her biri için İsveç ve İsveçlileri temsil eden bir kelime ve fotoğraftan oluşan sergi, yakın bir coğrafya olmaması nedeniyle Türk halkı tarafından pek fazla bilinmeyen İsveç’te hayatın nasıl olduğunu anlatmayı ve kültürel bağları güçlendirmeyi amaçlıyor.

İsveç ile Türkiye’nin başlangıcı 17. yüzyıla dayanan köklü bir ilişkiye sahip olduğunu söyleyen İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, İsveç’te önemli bölümü Konya’nın Kulu ilçesinden gelmiş olan grup başta olmak üzere, Türkiye’nin değişik yerlerine ait kökleri ve yakın bağları bulunan yaklaşık 150 bin vatandaşın yaşadığını dile getirdi. Wahlund, “Dil bir ülkenin kültürüne giriş kapısı, sözlüğü ise toplumunun bir aynasıdır. Serginin İsveç dili ve kültürü ile ilgili aşinalığı artıracağını ve Türk halkı tarafından ilgiyle karşılanacağını ümit ederim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
Gölbaşı’nda sinema keyfi başlıyor
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri
NASA uzay istasyonundan Türkiye görüntüleri