TRT Yapacakları Konuşmanın Sırasını Belirledi
  • Reklam

TRT Yapacakları Konuşmanın Sırasını Belirledi

Cumhurbaşkanı adaylarının TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sıraları YSK'da çekilen kurayla belirlendi.

24 Temmuz 2014 - 16:18

Cumhurbaşkanı adaylarının TRT'de yayınlanacak propaganda konuşmalarının yayın zamanı ve sıraları Yüksek Seçim Kurulunda (YSK) çekilen kurayla belirlendi.
Buna göre, 3 Ağustos'ta yayınlanacak konuşmalarda ilk sıra Ekmeleddin İhsanoğlu'nun, ikinci sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, üçüncü sıra Selahattin Demirtaş'ın olacak. 9 Ağustos'ta ise ilk sırada Demirtaş, ikinci sırada İhsanoğlu, son olarak Başbakan Erdoğan'ın konuşmaları yayınlanacak.
Kura çekimi öncesinde konuşan, YSK Başkanı Sadi Güven, ilgili mevzuat gereğince, adayların radyo ve televizyonda propagandasının başlayacağı 3 Ağustos 2014 Pazar günü ile son gün olan 9 Ağustos 2014 Cumartesi günü yapacakları 15'er dakikalık propaganda konuşmalarının yayın saatleri ve sıralarının kurayla belirleneceğini söyledi.
Güven, 3 Ağustos'taki propaganda konuşmalarının 19.31-20.18, 9 Ağustos'taki konuşmaların ise 17.13-18.00 saatleri arasında yayınlanacağını bildirdi.
Konuşmanın ardından siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı kurada, 3 Ağustos için İhsanoğlu ilk sırayı, Başbakan Erdoğan ikinci sırayı, Demirtaş üçüncü sırayı aldı. 9 Ağustos'taki yayınlar için Demirtaş için ilk sıra, İhsanoğlu için ikinci sıra, Başbakan Erdoğan için üçüncü sıra çekildi.

GÜVEN'DEN "RANDEVU" UYARISI

Öte yandan, YSK Başkanı Güven, yurt dışındaki vatandaşlara oy kullanmak için randevu almaları çağrısında bulundu.
Yurt dışında yapılacak seçimlerle ilgili vatandaşların oy verme günlerini belirleme, yani randevu alma süresinin yarın saat 17.00'de sona ereceğini belirten Güven, yurt dışındaki vatandaşların oylarını rahat kullanabilmeleri için mutlaka randevu almaları gerektiğini, randevu almayanların hangi gün oy kullanacağının sistem tarafından belirleneceğini hatırlattı.
Yurt dışındaki vatandaşların belirlenen gün dışında bulundukları ülkelerde oy kullanmalarının mümkün olmadığını vurgulayan Güven, bu nedenle randevu alınması konusuna özen gösterilmesini istedi.          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..