Tuğrul Türkeş’in Çıkışına Bahçeli’den Yanıt

Tuğrul Türkeş'in Çıkışına Bahçeli'den Yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in açıklamalarıyla ilgili, "Bir kere okudum değerlendirmeyi AKP’ye bırakıyorum. Özellikle 64. Hükümetin kuruluşu sırasında MHP’nin genel başkan yardımcısı görevini üstlenirken Ahmet Davutoğlu hükümetinin başbakan yardımcısı olma hikayesini Davutoğlu anlatırsa bunu da anlatmış olur" dedi.

30 Kasım 2016 - 10:19 - Güncelleme: 30 Kasım 2016 - 10:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in açıklamalarıyla ilgili, "Bir kere okudum değerlendirmeyi AKP’ye bırakıyorum. Özellikle 64. Hükümetin kuruluşu sırasında MHP’nin genel başkan yardımcısı görevini üstlenirken Ahmet Davutoğlu hükümetinin başbakan yardımcısı olma hikayesini Davutoğlu anlatırsa bunu da anlatmış olur" dedi.

 

Tuğrul Türkeş "Bahçeli kurttur. Ben parti içinde de bunu söylüyorum. Onun için de rahatlıkla bir gazeteciyle de kamuoyuyla da paylaşıyorum. AK Parti’nin bu tuzağa karşı çok dikkatli olması gerekir" demişti.

Partisinin grup toplantısı sonrasında muhabirler Bahçeli'ye Türkeş'in bu sözleri hatırlatıldı. Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

 

"AB İLE MÜZAKERELERİN NE TADI NE TUZU KALMIŞTIR" 

AP, madem idam cezasını istemiyor, bunu ilişkilerin sonlanması için bahane görüyor, o zaman yarından tezi yok AKP idam cezasıyla ilgili kanun teklifini TBMM’ye taşımalıdır. AB ile müzakerelerin ne tadı ne tuzu kalmıştır. Türk Milleti Cumhurbaşkanının söylediği gibi kendi yolunu çizecektir.

 

"NE AVRUPA BİRLİĞİ, NE ŞANGHAY İŞBİRLİĞİ"

AB karşısına Şanghay İşbirliği Örgütü’nü çıkarmak klasik bir taktiktir. AB’ye muhtaç olmadığımız gibi Şanghay meraklısı da değiliz. Ne Avrupa Birliği, ne Şanghay İşbirliği. Biz diyoruz ki sonuna kadar Türk Birliği.

Nüfusu 100 milyonu aşan Türk dünyası ile ilişkilerimizi neden canlandırmayalım? Hareket noktamız çift başlı Selçuklu Kartalı sembolüyle anlam kazanacaktır. 

 

TUĞRUL TÜRKEŞ YANITI 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli parti grubu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'e konuşan Tuğrul Türkeş, MHP lideri Bahçeli’nin AK Parti ile ortaklık dışında bir siyasi stratejisi olabileceğini savunmuş, AK Parti’yi referanduma itmenin Bahçeli’nin erken seçime yönelik bir siyasi tuzağı olabileceğini söylemişti. Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in açıklamalarıyla ilgili bir soruya şöyle yanıt verdi:

"Bir kere okudum değerlendirmeyi AKP’ye bırakıyorum. Özellikle 64. Hükümetin kuruluşu sırasında MHP’nin genel başkan yardımcısı görevini üstlenirken Ahmet Davutoğluhükümetinin başbakan yardımcısı olma hikayesini Davutoğlu anlatırsa, bunu da anlatmış olur" dedi. 

 

BATI'YA RAĞMEN TERÖRLE MÜCADELE DEVAM EDECEKTİR

Sınır ötesine devam eden operasyonlar kesinlikle ara verilmeden devam etmelidir. Türk milleti varlığını ve egemenlik haklarını savunurken ağır bedeller ödemektedir. Şehit haberlerimiz gelmiştir. Milletçe bir kez daha yandık. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Halen tedavi altında bulunan yavrularımıza acil şifalar diliyorum. Mücadelemiz gerekirse Türk milletinin son ferdine kadar devam etmelidir. Karşımızda sadece terör örgütleri değil, kiralık örgütler aracılığı ile fitne odakları fırlatanlar vardır. Sahte demorkasi bekçileri, canileri silahlandırıp kışkırtarak Türkiye'ye karşı kullanmakta ve sonrada insan haklarından bahsetmektedirler. Batı'ya rağmen terörle mücadeleye devam etmeliyiz. Bağımsızlığımızda gözü olan varsa gözünü çıkarmayı biliriz. Komşu coğrafyalar allak bullaktır. Haşdi Şabi PKK ile ortaktır. PKK Murtaza Ali dağına namertçe adını yazmıştır. 98 gündür Fırat Kalkanı devam ediyor. Bu harekatta 18 vatan evladımız şehit olmuştur. Terör örgütleri kaynağında yok etmek için olağanüstü bir çaba sarfetmektedir.

 

SURİYE YANAN ATEŞE BENZİN DÖKÜYOR

TSK, askerlerimizi şehit eden katil uçakların Suriye rejimine ait olduğu kanaatine varmıştır. Hava desteği sayesinde karadan ilerleyen TSK veÖSO El Bab'a yaklaşmışlardır. El Bab'ın teröristlerden temizlenmesi için gerekli çaba sarfedilmektedir. El Bab stratejik bir noktadır. Türk vatanının Halep ve Şam'a açılan kapısıdır. Buranın kontrol altına alınması bölgesel denklemin yeniden kurulması demektir. Eğer El Bab alınırsa peşinden Menbiç alınacak ve PYD YPG'ye ağır darbe vurulacaktır. Suriye'nin saldırı ve provokasyonları yanan ateşe benzin dökmektedir. Türkiye'nin güvenliği için terör örgütleri ile mücadele edilmektedir. Esasen Şam yönetimi El Bab'ı kullanmaktadır. Esed, Halep'te katliam yapmaktadır. Son günlerde Halep'e düzenlenen saldırılarda 600'ü aşkın sivil katledilmiştir. Halep'te cinayet vardır. Halep'in ölüme terkedilmesi mili haysiyetimizin sükutu tarihimize yüz çevirmektedir. Esed bir yandan Türkiye'nin sabrını test etmekte, bir yandan terör örgütlerine destek olmuştur. Halep'ten yeni bir göç tufanı an meselesidir. Güney sınırlarımızda çizilmek istenen ihanet sınırlarına asla izin verilmemelidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çankaya’nın yeni parkları halkın hizmetinde
Çankaya’nın yeni parkları halkın hizmetinde
Mamak’ta kapımda spor coşkusu
Mamak’ta kapımda spor coşkusu