TÜGVA Etimesgut Sanat Atölyesi Başlıyor

TÜGVA Etimesgut Sanat Atölyesi Başlıyor

TÜGVA Etimesgut Temsilciliği 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı eğitim planları kapsamında düzenlenecek kursta hedefi güzel sanatlar lise ve ya fakültelerinin sanat ya da tasarım bölümlerine girmek ve ya resim eğitmeni olmayı hedefleyen gençlere yetenek sınavlarına hazırlamayı hedefliyor.

16 Eylül 2018 - 11:59 - Güncelleme: 16 Eylül 2018 - 13:11

Kursun amacı, üniversitelerin  programları ile ilgili bilgiler vererek seçecekleri bölümleri tanıtmak, medeniyete ışık tutmuş kadim kültürel mirasımıza sahip çıkmak, sanata yenilikçi bir bakış açısıyla vizyon çizecek gençlere yol göstermek ve geleceğin tasarımcılarını  doğru yönlendirilmesini sağlamak, üniversiteleri kazanmalarına vesile olmak.  Profesyonel eğitmenler tarafından verilecek derslerin içeriğinde; kompozisyon, perspektife giriş, geometrik formlar, obje çizimi, tonlamaya giriş, hacim, doku, ışık, gölge ve renk çalışmaları, figür ve anatomi çizimleri ile sulu boya, yağlı boya ve kolaj çalışmaları, sanat tarihi bilgisi de yer almaktadır.

 

Bu yılın ekim ayında başlayacak ve 2019 yılının ekim ayında sona erecek olan güzel sanatlar lise ve ya fakültelerine hazırlık kursları ön kayıt ve mülakat ile kursiyer kabulü yapılacak. 8 ve 12. sınıflara yönelik ücretsiz eğitimlere başvurular kontenjanla sınırlı olup, TÜGVA Etimesgut resmi iletişim kanallarında yer alan linklerden ön kayıt yapılacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..