Tuna’dan İlk Geçiş! Konya Yolu, Akköprü, Kızılay ve Telekom...

Tuna'dan İlk Geçiş! Konya Yolu, Akköprü, Kızılay ve Telekom Önü Çalışmaları Tamamlandı

Okulların kapanmasının ardından başlayan çalışmaların tamamlandığı bilgisini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna verdi. Dikmen Kepekli, Akköprü ve Samsun Yolu Türk Telekom U dönüşü kavşaklarının alt ve üst geçit çalışmalarının tamamlandığını açıklayan Başkan Tuna, “Çalışmalarımızı nihayete erdirdik, her üç kavşakta da gidiş gelişi trafiğe açıyoruz” dedi.

18 Eylül 2018 - 10:47 - Güncelleme: 18 Eylül 2018 - 10:47

Samsun Yolu Türk Telekom U dönüşü kavşağında açıklamalarda bulunan Başkan Tuna, “Akköprü’nün üst kısmındaki ilave şeritler devam ediyor ama dönüşlerle ilgili alttan tüm trafiği rahatlatan çalışmalar kısa sürede tamamlanmış olacak. İnşallah okulların açılmasıyla birlikte şehrimizi ilgilendiren yoğun trafiğimizi rahatlatacak çalışmalarımız da nihayete ermiş olacak. Kepekli kavşağını da bu gece alt ve üst geçidiyle tamamlamış olacağız. Alt kısmını tamamladığımız Türk Telekom Kavşağı’nın üst kısmını da bir iki gün içinde tamamlayarak, trafiğe açacağız.”

Tuna, kavşakların açılmasıyla birlikte okulların eğitime başlayacağı ilk gün ve ilk hafta trafik sıkışıklığının da önlenmiş olacağını ifade etti.

 

AKAY KAVŞAĞI’NDA SU TAŞKINLARI TARİH OLUYOR

Tuna, Başkent’te yaşanan su taşkınlarının önüne geçecek önemli projelerden biri olan Akay Kavşağı’ndaki içme suyu ve yağmur suyu yenileme çalışmalarını da tamamladıklarını açıkladı:

“Kızılay Akay Kavşağını da ilgilendiren özellikle yağmur sularından oluşan sel felaketlerini önleme noktasında başlattığımız alt yapı yenileme çalışmalarını da tamamlamış bulunuyoruz. Söz verdiğimiz gibi buradaki çalışmaları da okullar açılmadan tamamladık. Kızılay’daki trafiği de ulaşıma açmış olacağız.”

 

VATANDAŞA VE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Başkent trafiğini büyük oranda rahatlatacak olan üç kavşak projesi ile Akay Kavşağı alt yapı çalışmaları esnasında 7/24 çalışan ekiplere teşekkür eden Başkan Tuna, bir diğer teşekkürü de vatandaşlara etti ve şöyle konuştu:

“Ekiplerimizin gayretine özellikle de vatandaşlarımızın desteklerine çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı da tüm halkımızdan özür diyoruz. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızı da sizlerin destekleriyle neticelendireceğiz. Hepinize teşekkür ediyorum.”

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Tuna’ya, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da eşlik etti.

 

İLK GEÇİŞ TUNA'DAN

Tuna ve AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan basın açıklamalarının ardından Samsun Yolu Türk Telekom kavşağını ilk kullanan isimler oldular. Makam aracının direksiyonuna geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna yanına AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ı oturtarak alt geçidi test etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi