Tunceli’de 4 Kişi Gözaltına Alındı
Reklam

Tunceli’de 4 Kişi Gözaltına Alındı

Tunceli’de 'terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan 4 kişi gözaltına alındı.

09 Mart 2016 - 09:23

Tunceli’de 'terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan 4 kişi gözaltına alındı.

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından Hozat, Pertek ve Elazığ merkezde bazı evlere düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alındı. Konuyla ilgili Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından 08 Mart 2016 Salı günü 'terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçundan Hozat ve Pertek ilçe merkezi ile Elazığ il merkezinde ikamet eden 4 şüpheli şahsa ait 4 ayrı adreste bulunan ev ve eklentilerinde eş zamanlı olarak yapılan adli aramada; 484 gr. TNT patlayıcı madde, 111 gr. C4 patlayıcı madde, 3 m. 37 cm. uzunluğunda infilaklı fitil, 2 adet elektrikli fünye, 1 adet adi fünye, çok sayıda dijital malzeme ve doküman ele geçirilmiştir.

Adli arama sonucunda ele geçirilen malzemeler, cumhuriyet savcısının talimatı ile muhafaza altına alınmış, patlayıcı maddeler ise jandarma komutanlığınca imha edilmiştir. Bahse konu şüpheliler, Hozat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından gözaltına alınmıştır. İlimizde, terörist unsurlara yönelik düzenlenen operasyonlara devam edilmekte olup; güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.”          

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..