Tutkunu Olduğunuz Türk Dizilerinin Çekildiği Yerler...
  • Reklam

Tutkunu Olduğunuz Türk Dizilerinin Çekildiği Yerler...

Milyonlarca izleyicisi olan Türk dizilerinin nerede çekildiğini biliyor muydunuz? İşte tutkunu olduğunuz dizilerin çekildikleri yerler...

16 Haziran 2018 - 11:00

Milyonlarca izleyicisi olan Türk dizilerinin nerede çekildiğini biliyor muydunuz? İşte tutkunu olduğunuz dizilerin çekildikleri yerler...

 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL

Diriliş Ertuğrul dizisi ise ilk sezonunda İstanbul - Riva ve Beykoz Kundura Fabrikası’dan setlerinde çekildi.Özellikle Riva’da oba ve savaş sahneleri çekilen Diriliş Ertuğrul dizisinin diğer sahneleri daha çok Beykoz bölgesinde kurulan sette çekildi.

 

EŞKİYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ 

Ataşehir Brandium AVM’nin arkasında galeri, Koşuyolu, Ünal beyin konağı Koşuyolu'nda Validebağ Korusunda. Dizi İstanbul’un farklı ilçelerinde çekiliyor. Ancak çekimlerin büyük çoğunluğu İstanbul Anadolu yakası Çamlıca’da gerçekleşiyor.

 

ÇUKUR

Show TV ekranlarında yayınlanan ve kendine has bir kitle oluşturan Çukur'un başrollerinde Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal ve Perihan Savaş rol alıyor.

Koçavalı Aile'sinin hikayesini anlatan, önce dövmeleriyle dikkat çeken Çukur dizisinin çekildiği mahalle de merak uyandırmıştı.

Çukur'daki merak uyandıran mahalle İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Balat semtinde çekiliyor.

Dizideki 'Dostlar Kahvesi', 'Koçavalı Aş Evi' ve Muhittin'in berberi Haliç kıyısında bulunan balat semtinin arka sokaklarından birinde yer alıyor.

 

UFAK TEFEK CİNAYETLER

Star TV'nin yeni dizisi Ufak Tefek Cinayetler senaryosu kadar çekimleriyle de konuşuluyor. Peki ama başrollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Bade İşçil, Mert Fırat, Yıldıray Şahinler, Selim Bayraktar ve Ferit Aktuğ'un yer aldığı Ufak Tefek Cinayetler nerede çekiliyor?

Dört kadın ve dört adam arasında karanlık sırlar, tutkulu bir aşk, yalanlar ve bitmek bilmez bir rekabetin anlatıldığı, Ufak Tefek Cinayetler'in çekimleri İstanbul'un çeşitli mekanlarında gerçekleşiyor.

Amerikan dizilerindeki lüksü aratmayan, doğayla iç içe bahçeli ve havuzlu evler ise Kemer Country ve Zekariyaköy'de yer alıyor. Dizinin birçok bölümü buralarda çekiliyor.

 

SEN ANLAT KARADENİZ

Osman Sınav imzalı Sen Anlat Karadeniz dizisi için Trabzon’daki Kiraz, Lapazan, Mavura gibi yaylaların yanı sıra Mızraklı Su, Çatma Obası gibi yerlerin de çekim alanı olarak kullanıldığı Sümela Manastırı, Çal Mağarası, Ayasofya Müzesi gibi alanların zaman zaman karşımıza çıkacağı dizide Vakfıkebir ilçesindeki Soğuksu Mahallesi de set alanı olarak kullanılıyor.

Kimi sahneler ise Sürmene ilçesinde geçiyor. Dizide yer alan konak ise, Sürmene Kastel'de bulunan Memiş Ağa Konağı‘dır. Konak, Trabzon'un Sürmene ilçesinde bulunan,1800'lerin ortalarında Memiş Ağa tarafından yaptırıldı.

 

İSTANBULLU GELİN

Dizide Boran Konağı olarak anılan, eski Bursa evleri görünümündeki konak, dizi için özel olarak inşa edildi. Geniş bahçesi, kış bahçesi alanı ve havuzu ile göz kamaştıran yapı, Beykoz Kundura Fabrikası'nda 5 ayda kuruldu. 800 metrekare kapalı alanı, 1000 metrekare açık alanı olan platonun inşası için 600 metrekare özel parke yol ve 1000 metrekare yeşil alan peyzajı yapıldı. 

Konağın iç dekorasyonu da özel tasarım mobilyalar, perde ve aksesuarlarla tamamlandı. Dizide Bursa'da olarak geçen konak, İstanbul'un Beykoz semtinde, Eski Kundura Fabrikası olarak bilinen plato alanında yer alıyor. Dizinin konak çekimleri İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

 

JET SOSYETE

Gülse Birsel’in kaleme aldığı Hakan Akgül’ün yöneteceği ”Jet Sosyete” dizisinin nerede çekileceği belli oldu.  Yapımcılığını BKM Film’in üstlendiği başrollerinde Gülse Birsel, Cengiz Bozkurt, Sarp Apak, Çağlar Çorumlu, Hasibe Eren, Aslı Bekiroğlu, Ecem Uzun, Bartu Küçükçağlayan ve Derya Karadaş’ın yer aldığı dizinin çekimleri BKM’nin Ümraniye platolarında yapılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..