Ulaştırma Bakanından Ankara’dan Direkt Uçuşa Destek

Ulaştırma Bakanından Ankara'dan Direkt Uçuşa Destek

ATO yönetiminin ziyaret ettiği Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara'dan yurt dışına direkt uçuşların artırılmasına destek verdi.

17 Ağustos 2018 - 11:48 - Güncelleme: 18 Ağustos 2018 - 13:39

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki ATO heyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ı ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileğinde bulundu. Baran, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, ATO’nun girişimleri sonucu Türk Hava Yolları’nın Ankara’dan Paris, Frankfurt, Berlin ve Viyana’ya direkt uçuş başlattığını hatırlatarak, bu uçuşlarda doluluk oranının yüzde 85’e ulaştığını bildirdi. THY’nin iştiraki olan SunExpress Havayolları’nın da Londra, Amsterdam, Zürih ve Köln’e direkt seferlere başladığını kaydedenBaran, Ankara’dan 20 ülkede 34 destinasyona aktarmasız uçulabildiğini anlattı. Ankara’nın dış ticaretinde önemli yer tutan Çin, Kazakistan ve Özbekistan gibi ülkelere de direkt uçuşların başlatılması gerektiğini vurgulayan Baran, “Bu ülkelere de direkt uçuş başlatılırsa Ankara’nın ihracatına çok önemli katkısı olur. Yeni hatlar açılması konusunda sizden destek bekliyoruz” dedi. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise ATO Başkanı Baran’ın Ankara’dan yurt dışına direkt uçuşların artırılması konusunda Ankara Ticaret Odası’na destek verdi. Bakan Turhan, son 15 yılda havayolunu “halkın yolu” haline getirdiklerini söyledi.

 

AKYURT’A METRO TALEBİ

Ziyaret sırasında Akyurt’ta yapımına başlanan ve 2019 yılında tamamlanması planlanan Uluslararası Fuar Alanı Projesi de gündeme geldi. ATO Başkanı Baran, Fuar Alanı’na metro ile ulaşımın sağlanması talebinde bulundu.  Baran, Fuar Alanı’nın yakınına Alibaba ve Amazon gibi e-ticaret şirketleri için lojistik merkezi kurulmasını da talep etti. Önümüzdeki yıllarda hızlı tren ile havayollarının check-in ve bagaj hizmetlerinin birleştirilerek vatandaşlara sunulmasının Esenboğa’yı kullanan yolcu sayısını artıracağını ifade eden Baran, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile çeşitli projelerde iş birliği yapmak istediklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halk Ekmek büfelerinde hizmet kalitesi artırılacak
Halk Ekmek büfelerinde hizmet kalitesi artırılacak
Kanye West, ABD başkan adayı oldu
Kanye West, ABD başkan adayı oldu