Ünlü Radyocu Doğancan Özadlı Haber Ankara’ya Konuştu

Ünlü Radyocu Doğancan Özadlı Haber Ankara'ya Konuştu

Türkiye’nin popüler müzik radyolarından Radyo Viva'da hafta içi her gün sabah 07:00 - 09:00, akşam 18:00 - 20:00 saatleri arasında yayın yapan sempatik radyocu Doğancan Özadlı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

31 Mart 2017 - 12:19 - Güncelleme: 31 Mart 2017 - 12:19

Türkiye’nin popüler müzik radyolarından Radyo Viva'da hafta içi her gün sabah 07:00 - 09:00, akşam 18:00 - 20:00 saatleri arasında yayın yapan sempatik radyocu Doğancan Özadlı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

Doğancan Özadlı daha çocuk denecek yaşta iş hayatına atıldı ve asistan olarak başladığı radyoculukta oldukça başarılı işlere imza attı. İşte hafta içi hergün ''Doğan Canlı Yayında'' programı ile dinleyicilerinin karşısına çıkan Doğancan ile gerçekleştirdiğimiz röportajın tamamı:

 

- Doğancan Özadlı kimdir? Bu işe nasıl başladı? Kısaca anlatır mısın?

Keşke bu soruya kendimle alakalı havalı cevaplar yazabilecek biri olsaydım, bu şekilde çok zorlanıyorum :) Hayatını radyoya adamış bir insandır Doğancan. Henüz sokakta oyun  peşinde koşmamın daha makul karşılanacağı 13 yaşımda, başka sebeplerden dolayı gittiğim bir medya kuruluşunun radyosunda asistan olarak çalışmaya başladım. Eşzamanlı olarak okul hayatımda devam etti tabi ve genç yaşımda nasıl oldu da meslekte bu kadar sene geçebildi ben de hayret ediyorum :) Beni çok yıpratan, zorlu günler oldu fakat her gün şükrettiğim radyo sayesinde kısaca anlatamayacağım kadar güzel anılar biriktirdim..

- Program bol kahkahalı geçiyor. İçerikten bahseder misin?

Bir şov programı diye özetleyebilirim fakat bağlı kalmaya çalıştığım tek motto eğlence. Günlük hayatımızın yoğun stresi ve koşuşturmalar içerisinde gülmeyi çok ihmal ediyoruz. Malumunuz memleketimizde dert bitmiyor ne yazık ki. Olabildiğince herkesi alakadar edecek konular üzerine telefonla yayına bağlanan dinleyicilerimizle yapıyoruz bu programı aslında. Beni en mutlu eden şeylerden biri; her yaştan, birbirinden farklı meslek gruplarından insanlar katılım gösteriyor. Günün konusu ya da onların anlatmak istedikleriyle program spontan gelişiyor. Hiçbir espriyi önceden hazırlayıp çalışmıyorum. Telefon bağlantılarımızı bile ön görüşme yapmadan rastgele alıyorum ki ne olacaksa o an olsun. Sanırım işin özü samimiyet. Yayındaki her şey gerçek hayattan meseleler. Dinleyicilerimle iyiye iyi, kötüye kötü diyebiliyoruz, tartışabiliyoruz. Birbirine iyi gelen bir topluluk olduğumuzu hissedebilmek çok kıymetli. Var olun! 

 

- Seçtiğin şarkıları hangi kriterlere göre seçiyorsun?

Ulusal radyolarda genellikle bir müzik direktörü yayın akışını belirler ve radyoda çalan şarkılar bir kişinin insiyatifi ile şekillenir. Fakat benim yayınım yayındaki mevzularla doğru orantılı ilerlediğinden dolayı ruh halime göre seçiyorum şarkıları. Tekdüze bir müzik tarzı, programımın samimiyetini yok ederdi. Çünkü hepimizin inişleri, çıkışları var.. O yüzden bir arabesk şarkı da duyabilirsiniz, oyun havası da :)

 

- Sabah çok erken bir saatte yayına başlıyorsun. Bu kadar enerjik olmanın bir sırrı var mı?

Para veriyorlar :) ve tabi işime büyük bir bağlılık, sorumluluk, heyecan duyuyorum. Ne yazık ki sevdiğin işi yapabilmek bir lüks.. Ama benim hayattaki en büyük şansım kendimi çok iyi hissettiğim bir işe sahibim. Beni besliyor ve  bu sayede her daim enerjik olabiliyorum. Canımın en sıkkın olduğu anlarda hep mikrofonun karşısında olmak iyileştirmiştir beni. Umarım daha uzun seneler boyunca bu tutku devam eder ve daha  çok güzel anlar biriktiririz..

- Canlı yayın yapmanın avantajları da var dezavantajları da. Yayındayken yaşadığın zor bir an oldu mu?

Mesleğe yeni başladığım dönemlerde fazlaca zor anlar oldu tabi ama kimse hatalarıyla anılmak istemez :) Belli bir yerden sonra yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı gardın hazır bekliyorsun yayında. Bir de benim için en büyük tehlike yayınım tamamen telefon bağlantılarıyla geçiyor. Hem kendini, hem yayın akışını, hem telefondaki dinleyiciyi aynı anda idare edebilmek gerçekten zamanla gelişen, asla teorik bilgilerle halledilebilecek bi’şey değilmiş onu anladım.

 

- Katıldığın dinleyici buluşmalarında ''Hiç Unutmam'' dediğin bir anın var mı?

O kadar çok ki.. En son Ankara’da yaptığım söyleşime İsviçre’den tek başına beni görmeye gelen dinleyicim, Konya söyleşimde birbirinden habersiz beni izlemeye gelen eltilerden biri mikrofonu alınca diğerinin çığlık atması, Denizli söyleşimde 1 ay evvel babasını kaybeden bir ablamızın senin sayende hayata tutundum deyip hepimizi ağlatması, bir İstanbul söyleşime Antalya’dan sadece “ben senin bana verdiğin moral ve enerji ile kanseri yendim” demek için gelmesi ve teşekkür etmesi ve daha nicesi.. Emin olun siz de güzel kalplerinizle bana çok iyi geliyorsunuz, teşekkür ederim.

 

- Bir televizyon programı ile ilgili proje olduğundan bahsettin. Ufak tüyolar verebilir misin?

Radyoda yaşadığımız eğlenceli anların görüntülüsü ve olabildiğince daha da eğlencelisi.. Umarım yakın zamanda ekranlarda da buluşacağız...

 

- Biraz da özel hayata geçelim. Doğancan iki yayın arasında ne yapar? Hobileri neler? Boş zamanlarını nasıl değerlendirir?

Benim radyo programımın hazırlığı yayın biter bitmez başlıyor çünkü hayattan besleniyorum. Yayın öncesinde oturup uzun uzun programa çalışmıyorum çünkü benim yayın malzemem mahallenin esnafıyla yaptığım bir muhabbet, sokakta gördüğüm bir şey, izlediğim bir film, duyduğum bir hikaye.. Dolayısıyla iki yayın arası yayın hazırlıklarıyla geçiyor. Müzik haliyle en büyük zevkim. Radyo programcısı olmasaydım idealim konservatuar okuyup müzisyen olabilmekti. Bu aralar da kabak kemane çalmaya çalışıyorum. Umarım o güzel enstrümandan çok duygulu ezgiler çıkarabileceğim günlerde buluşuruz çünkü havasını atmayı çok istiyorum :).

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ömer Faruk Akgül
  3 yıl önce
  Doğancan adam gibi adam ...
 • Ümmügülsüm
  3 yıl önce
  Doğancan... İyiki Varsınn :-D
 • Şenay BARUT
  3 yıl önce
  Ağzına sağlık doğancan,çok güzel ozetlemissin,hem kendini hemde bizleri.Bundan sonraki zamanlarda,daha başarılı program ve programlar yapman dileğiyle.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te kar şoku
Başkent'te kar şoku
 Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı
Ankara'da 15-20 yaş arasındaki gençler sokağa çıktı