Uşak’ta Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Uşak’ta...

Uşak'ta Kurban Bayramı Namazı Saat Kaçta? İşte Uşak'ta Bayram Namazı Saati

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Uşak’ta bayram namazı saat kaçta, Uşak’ta bayram namazı ne zaman, Uşak’ta Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Uşak’ta bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Uşak’ta Kurban Bayramı namaz vakti...

31 Ağustos 2017 - 07:30 - Güncelleme: 03 Eylül 2017 - 22:22

Türkiye 1 Eylül 2017 Cuma günü Kurban Bayramını kutlamaya hazırlanıyor. Uşak’ta bayram namazı saat kaçta, Uşak’ta bayram namazı ne zaman, Uşak’ta Kurban Bayramı için namaz saat kaçta, Uşak’ta bayram ezanı saat kaçta okunacak gibi tüm soruların cevaplarını Haber Ankara özel haberinde bulabilirsiniz. İşte Uşak’ta Kurban Bayramı namaz vakti...

 

Uşak’ta, Kurban Bayramı'nda  bayram namazı, 07:11'de kılınacak. Milyonlarca kişinin bayram sevincini müjdeleyen namaz için Uşak’ta 07:11'de camilere akın edecek.

 

Yetkililer, bayram namazının kılınış şeklinin her sene olduğu gibi bu sene de cami görevlilerince açıklanacağını belirttiler.

BAYRAM NAMAZININ ÖNEMİ
 

Müslümanların dini anlamda, cuma dışında iki büyük bay­ramı vardır: Fıtr ve Azha... Birincisi, Kurban Bayramına, ikinci­si Kurban Bayramına delalet eden isimlerdir.

 

Bu iki bayramda cumadan farklı şekilde bir kaynaşma, görüşme, selamlaşma, tebrikleşme ve fakirlere yardım elini uzat­ma; dostları ve yaşlıları ziyaret etme kendini gösterir. Böylece küçüklerin, fakirlerin, muhtaçların daha çok sevindirildiği; büyüklerin daha çok saygı ve ilgiyle ziyaret edildiği bu günlerde şüphesiz ki İslam'ın yüce hikmetleri söz konusudur.

 

İman ve kültür birliği çerçevesinde kalpler feyiz ve rahmet le dolup taşar; vicdanlar huzura kavuşur; aileler geniş çapta sevgi ve saygı havası içinde kaynaşma ortamı bulur; inanan herkes için bayram huzur, güven, neşe kaynağı olur.

 

Bunun için bayram günü her müslümanın güzel ve temiz el­bisesini giymesi, güzel koku sürünmesi, güzel bir görünüm arzetmesi, daha çok cömert olması ve daha fazla dost ve yakınlarıyla buluşması sünnet kılınmıştır.

 

Camiye namaza, dostuna ve büyüklerine ziyarete giden mü'minin, -düşman tehlikesi yoksa- silah taşıması mekruhtur.

 

Mümkün olduğu takdirde camiye yaya gitmek, camiden eve dönerken başka bir yol izlemek, yolda tekbir getirmek de sünnettir. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korona virüs nedeniyle 5 semt pazarı kapatıldı
Korona virüs nedeniyle 5 semt pazarı kapatıldı
Ankara'da akrabalar arasında arazi kavgası: 3 ölü, 1 yaralı
Ankara'da akrabalar arasında arazi kavgası: 3 ölü, 1 yaralı