Vali Topaca: ’’Bu Ramazan Diğerlerinden Farklıydı’’

Vali Topaca: ''Bu Ramazan Diğerlerinden Farklıydı''

Ankara Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının Komutan, Bölge ve İl Müdürleri ve Valilik personeliyle makamında bayramlaştı.

15 Haziran 2018 - 17:00

Ankara Valisi Ercan Topaca, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının Komutan, Bölge ve İl Müdürleri ve Valilik personeliyle makamında bayramlaştı.

Ankara Valisi Ercan Topaca, sonuna geldiğimiz Ramazanı-Şerif ayı boyunca madden, manen, ruhen bir muhasebeye çekildiğimizi, yapmak istediklerimizden kendimizi kısıtladığımızı, aç kaldığımızı ifade ederek “Oruçtan maksat, salt aç kalmak değil tabii. Allah rızası için yemeden, içmeden ve birçok faaliyetten vazgeçmek suretiyle nefsimizi, bedenimizi, ruhumuzu terbiye etmeye çalıştık. İnşallah Cenab-ı Hakkın öngördüğü şekliyle Ramazan-ı Şerif orucunu tutup onun rızasını kazanmış oluruz umudundayız.” diye konuştu.

Vali Topaca, Ankara’nın yöneticileri olarak herkesin emrinde birlikte çalıştığı ekiplerle zaman zaman ortaya çıkan ufak tefek sıkıntılar, anlaşmazlıklar olabileceğini söyleyerek “İnsanın olduğu yerde bu tür sıkıntılar hep var olmuştur. Bize düşen en önemli husus, bu sıkıntıları ortadan kaldırıp, Ramazan-ı Şerifi de vesile kılarak onları kaynaştıracak, barıştıracak, aralarındaki sıkıntıları en aza indirecek, karşılıklı dayanışmayı sağlayacak tedbirleri almaktır. Bütün amir arkadaşlarımın kurumunu âdeta bir check-uptan geçirmesini, bu tür huzursuzluklar var ise onunla ilgili, Ramazan-ı Şerifin getirdiği bu güzel iklimde gereken tedbirleri alarak kurumsal huzuru ve barışı sağlamalarını özellikle rica ediyorum. Kurumların huzuru, netice itibariyle kentin huzuru, ülkenin huzurudur.” diye konuştu. 

 

''BU RAMAZAN DİĞERLERİNDEN FARKLIYDI''

Konuşmasında Ramazan süresince seçim sürecinin de devam ettiğini vurgulayan Vali Topaca; Bu Ramazan-ı Şerif diğerlerinden farklıydı. Aynı zamanda seçim sürecini de birlikte yaşıyoruz. Ramazanla birlikte Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçiminin propaganda süreci de başladı. Bu seçim sürecinde şu ana kadar Allah’a şükür kentimizin huzurunu bozacak herhangi bir olayla karşılaşmadan atlattık. Sizlerden bu süreçte daha dikkatli olmanızı ve ülkemizi sıkıntıya sokacak, tartışmaya sebep olacak davranışlardan da uzak durmanızı özellikle istirham ediyorum. Aynı şekilde çalışanlarımızı da bu hususta uyarmak suretiyle kurumlarımızı tartışma konusu yapacak davranışlardan uzak durma konusunda daha hassas olmanızı bekliyorum. ” dedi. 

Konuşmasının sonunda bir kez daha herkesin bayramını tebrik eden Vali Topaca: “Ben bütün arkadaşlarımın tutmuş oldukları oruçları Rabbimizin kabul buyurmasını ve orucun manevi sonuçlarını her yönüyle yaşamasını Cenab-ı Hak’tan diliyorum. Ayrıca sizlerin şahsında kurumlarımızdaki her arkadaşımızın bayramını tebrik ediyorum. Bayram sizler için, aileleriniz için, kurumlarınız için, devletimiz için hayırlı, güzel günlere vesile olsun.” dedi.

Daha sonra Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu tarafından bayram duası edildi.

Vali Topaca, davetlilerle bayramlaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te sıcak saatler
Başkent’te sıcak saatler