Van’da 4.5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Van'da 4.5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Van'ın Bahçesaray ilçesinde saat 09.53'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

23 Ocak 2016 - 13:30

Van'ın Bahçesaray ilçesinde saat 09.53'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), meydana gelen depreme ilişkin herhangi bir olumsuz ihbarın ulaşmadığı bildirildi.

Türkiye Deprem Veri Merkezi'nden alınan bilgiye göre, Van'ın Bahçesaray ilçesinde saat 09.53'te 4,5 büyüklüğünde bir deprem kaydedildiği belirtildi. AFAD konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Depremin gerçekleştiği noktaya en yakın yerleşim yerinin, Bahçesaray'ın Yaylakonak köyü olduğu ifade edilen açıklamada, "İldeki ilgili birimlerle yapılan görüşmelerde olumsuz bir ihbar ulaşmadığı bilgisi alındı" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, depremler sonrası yapılması ya da yapılmaması gerekenler hakkında uyarılara yer verilerek, "Deprem sonrası hasar gören yapılara kesinlikle girilmemelidir. Binanız hasar gördüyse, doğalgaz ve su vanaları ile elektrik şalterleri kapatılmalıdır. Yardıma ihtiyaç duyabilecek hamilelere, çocuklara, yaşlılara ve engellilere destek olunmalıdır." denildi.            

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor