Veda Gibi Açıklamalar! ’’Ankara Bundan Sonraki...

Veda Gibi Açıklamalar! ''Ankara Bundan Sonraki Yıllarda...''

Ankara’nın başkent oluşunun 94. yıldönümü nedeniyle, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde özel program düzenlendi.  Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı programda, Başkan Melih Gökçek, "Eski Ankara, Yeni Ankara” isimli bir sunum yaptı.

14 Ekim 2017 - 00:01 - Güncelleme: 14 Ekim 2017 - 00:14

Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çevre ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, eski bakanlar, milletvekilleri, Nevin Gökçek, Ampute Milli Takımı ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda, Vali Ercan Topaca ile Başkan Melih Gökçek, davetlileri protokolü otel girişinde karşıladı.

 

VALİ TOPACA: ''TÜM HAYATINI ANKARA'YA ADADI...''

Yüzlerce davetlinin katılımıyla, Grand Ankara Otel’de gerçekleşen gecede konuşan Vali Topaca, Başkent'in geldiği noktanın, göğüslerini kabarttığını kaydederek, Başkent’te huzur ve güvenle yaşamanın ayrıcalığını belirtti. Topaca, “Parklarıyla, yollarıyla, her yönüyle, dünyanın başka şehirlerine imrenmeye gerek kalmadan yaşanabilecek ayrıcalıklı bir kent Ankara” dedi.

Gökçek’e, “dostum, çok eskiden beri tanıdığım” sözleriyle hitap eden Vali Topaca, “Melih Bey’in hizmetlerini de özel olarak ele almak gerekiyor. Tüm hayatını Ankara için adayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Ankara Valisi olarak tüm Ankaralılar adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

ESKİ ANKARA - YENİ ANKARA SUNUMU

Konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi olarak hedeflerinin “her zaman Ankara’da yaşam kalitesini artırmak” olduğunu da ifade eden Başkan Melih Gökçek, “(Akmayan suları akıtalım) dedik, akıttık, (2 metrekare olan yeşil alanı yükseltelim) dedik ve nüfus 2 katına çıktığı halde, 20 metrekareye çıkarttık. Ankara’yı, yeşil Ankara yaptık. Ben belediye başkanı olduğumda Ankara’da 350 bin araç vardı. Şu anda 2 milyon 200 bin araç var. Ama trafik 23 sene öncesinden daha güzel bir şekilde akabiliyor” diye konuştu.

 

Sözlerini, “Ankara’yı başkent olarak seçen ve ilan ettiren Mustafa Kemal Atatürk’e de şükranlarımızı sunuyoruz” cümleleriyle tamamlayan Başkan Gökçek, konuşmasının ardından“Eski Ankara, Yeni Ankara” sunumunu gerçekleştirdi.

 

Sinevizyon eşliğinde aynı kadrajlardan çekilmiş eski ve yeni Ankara fotoğraflarının yer aldığı sunumda, dev rekreasyon alanlarından, yollara, kentsel dönüşüm alanlarından yeşil alanlara kadar pek çok alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmaların eski ve yeni hallerinin yan yana fotoğraflarını aktaran Başkan Gökçek, çalışmalara ilişkin de kısa bilgiler verdi. Sunumun ardından katılımcılara bir de Ankara’nın dünden bugüne geldiği noktaya ilişkin kısa bir film izletildi.

 

"ANKARA BUNDAN SONRAKİ YILLARDA...''

Sunumun sonunda dikkat çekici ifadeler kullanan Gökçek, “Bu hizmetleri gerçekleştirdik, bu hizmetleri gerçekleştirirken özellikle Sayın Cumhurbaşkanıma, Başbakanıma ve hükümetime teşekkürlerimi, şükranlarımı bir kez daha sunuyorum. Her şey imkan demektir, verilen imkanlarla bunları yaptık. Ankara çok daha güzellerine layıktır. Bundan sonraki yıllarda çok daha güzel şeyler de yapılacaktır” dedi.

 

Gökçek, çalışmalara ilişkin de kısa bilgiler verdi. Sunumun ardından katılımcılara bir de Ankara’nın dünden bugüne geldiği noktaya ilişkin kısa bir film izletildi.

 

SARIEROĞLU: "TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Bakan Sarıeroğlu, “Milli Takımımızı tebrik ediyorum. O gece Kaptan Osman Çakmak’ın konuşması, bizi çok duygulandırmıştı. Hem Milli Takımımızı bu başarılı sonuçtan dolayı, hem de o gece orada onlara destek veren taraftarları kutlamak istiyorum” dedi.

Sarıeroğlu, Ankara’nın başkent oluşunun 94. yılı nedeniyle de tebriklerini ileterek,“Ankaramız, Türkiye’nin kalbi, kültürü, tarihi ve Türkiye sevdalısı gazi hemşehrilerimiz… Hizmetlerinden dolayı, Ankaramızı getirdiği bu aşamalarından dolayı da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

YILDIRIM: ''TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYANA TEŞEKKÜR EDİYORUM''

Törende Başbakan Yıldırım ise, “Ankara için, Türkiye için bugüne kadar hizmet eden, taş üstüne taş koyanlara teşekkür ediyorum, herkesten Allah razı olsun, herkese teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımıza, yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sevil ak
    2 yıl önce
    Taş üstüne taş koyanlara bari bende teşekkür etmiş olayım. Demi yani vatandaş olarak geri kalmamalıydim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x