Veysel Tiryaki AK Parti Yenimahalle Teşkilatı İle Buluştu

Veysel Tiryaki AK Parti Yenimahalle Teşkilatı İle Buluştu

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Ak Parti Yenimahalle İlçe teşkilatı ve Yenimahalleli vatandaşlar ile buluştu. Yenimahallelilerin sevgi gösterileri ile başlayan etkinlikte, Dr. Veysel Tiryaki Altındağ’da 15 yılda gerçekleştirdiği çalışmalardan örnek vererek, “Altındağ’da yaptıklarımız Yenimahalle için referanstır. Altındağ’da hangi partiden olursa olsun istediğiniz kişiye belediyecilik anlayışımızı sorun memnuniyeti göreceksiniz. Biz Altındağ’da Ak Partililer dışınd

06 Ocak 2019 - 12:52 - Güncelleme: 08 Ocak 2019 - 12:37

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yahyalar Mahallesi Aile Yaşam Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, katılım düzeyi çok yüksek oldu. Ak Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Süleyman Alper İnceöz, Dr. Veysel Tiryaki’nin adaylığından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de marka olan Veysel Tiryaki’yi Yenimahalle’ye armağan etti. Önümüzdeki süreç Yenimahalle’nin birlik, beraberlik ve kucaklaşma süreci olacak. Yenimahalle’nin yenilenme zamanı geldi, şimdi Yenimahalle zamanı!” ifadelerini kullandı.

 

RUHU OLAN KİMLİKLİ KENTLERE İHTİYACIMIZ VAR

“Ruhu olan kimlikli kentlere ihtiyacımız var” diyen Dr. Veysel Tiryaki Altındağ’’da gerçekleştirdiği çalışmaları özet halinde sunduktan sonra, şu mesajları verdi.

 

“Yenimahalle’nin yaşam kalitesini arttırarak çevreden eğitime, kültür sanattan turizme kadar gerçekleştirilecek fiziksel ve sosyal değişim ile Yenimahalle’yi Avrupa kentleri ile yarışır bir hale getirmek için çok çalışacağız. Yenimahalle’yi büyütmeye, kardeşliğimizi yüceltmeye, soframızdaki ekmeği çoğaltarak bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya geliyoruz.

 

"KAYNAKLARI DOĞRU YERDE KULLANDIK"

Altındağ Belediye başkanlığı sürecimde belediyeyi ‘kaynaklarını en etkin kullanan kamu kurumu’ yaptık. Evimizde gösterdiğimiz bütçe hassasiyetinden çok daha fazlasını belediyede göstererek, kaynakların doğru yere aktarımını sağladık. Aslında bizim başarımızın sırrı bu. Bu da bizi Türkiye’nin en başarılı belediyelerinden biri haline getirdi. 15 yılda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların benzerini Yenimahalle’de de gerçekleştirmek istiyoruz. Artık insanlar Fransa’ya ya da İngiltere’ye gittim demiyor. Paris’e, Londra’ya gittim diyor. Dünyada ülkelerden daha çok kentler ön plana çıkıyor. Biz de Altındağ’da dünya kentleri gibi kendi değerlerimizi ön plana çıkartarak, turizm ve tarih projeleri ile ilçemizi dünyaya tanıttık. 15 yıl önce Ankara’da yaşayanların dahi adını bilmediği bir ilçeyi, dünyada bilinir hale getirdik.

 

"YENİMAHALLE İLE KUCAKLAŞMAYA, YENİ BİR HİKAYE YAZMAYA GELİYORUZ"

Yenimahalle; yaşam alanları, sanayisi ve ticareti ile büyük fırsatları olan, insanların yaşamaktan keyif alacağı, bilimde sanatta, teknolojide, üretimde, istihdamda Türkiye’nin lider ilçelerinden biri haline gelebilecek bir kapasiteye sahip. Yenimahalle’de kriterlerimiz; dünya kentleri gibi sosyal donatılara vatandaşların kolayca erişebildiği ve yararlanabildiği bir ilçe olmasıyla beraber, yaşlıların, engellilerin, dezavantajlı grupların yaşam kalitesini yükseltmek olacak. Dönüşüm projelerinden, kültür sanat projelerine, istihdamdan gençlerin önüne açacak yatırımlara ve sokak hayvanlarının daha sağlıklı koşullarda barınmasına kadar bir çok konuda farklılıklar getireceğiz. Bunu Altındağ’da başardık, yok olan Altındağ’ı deyim yerindeyse yeniden imar ettik. Biz Altındağ’da partisine diline, dinine, mezhebine bakmadan herkesi kucakladık, bugüne kadar da her seçimde oyumuzu arttırdık. Yenimahalle ile kucaklaşmaya, gönül belediyeciliği esasları ile Yenimahalle’de yeni bir söz söylemeye, yeni bir hikaye yazmaya geliyoruz

 

"TEŞEKKÜRLER YENİMAHALLE"

İki gün üst üste Partimizin Yenimahalle İlçe Teşkilatı ve Yenimahalleli kardeşlerimizle buluşma fırsatı yakaladık. Yürekten‘Şimdi Yenilenme Zamanı’ diyoruz. Hep birlikte yeni hedefler için çalışacağız ve Yenimahalle’deki büyük dönüşümü gerçekleştireceğiz. Teşekkürler Yenimahalle!”

 

Toplantının ardından yemeğe geçildi. Yemekten sonra Veysel Tiryaki, herkesle tek tek konuşarak, bol bol fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Gölbaşı’nda korona virüs denetimi
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların sayısı yüzde 84 azaldı
Başkent'te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların...