Veysel Tiryaki’den Önemli Açıklamalar... Yenimahalle’de...

Veysel Tiryaki'den Önemli Açıklamalar... Yenimahalle'de Alkollü Mekanlar Kapanacak Mı? Projeleri Neler? Cemevi Projesi Hakkında Önemli Açıklamalar...

Cumhur İttifakı'nın Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, gazetecilerle bir araya geldi. Tiryaki, 15 yıldır Altındağ'da yaptığı icraatları ve Yenimahalle'de yapacağı projeleri anlattı.

04 Mart 2019 - 11:44 - Güncelleme: 04 Mart 2019 - 13:00

Cumhur İttifakı'nın Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, gazetecilerle bir araya geldi. Tiryaki, 15 yıldır Altındağ'da yaptığı icraatları ve Yenimahalle'de yapacağı projeleri anlattı.

İlçede sol seçmene ulaşmaya çalıştığını anlatan Tiryaki, "Ulaşamadığımız bir kitle var, insanlar bizi dinlerse başarılı olabileceğimizi düşünüyorum" dedi. İlçeyle ilgili anketlerin 10 Mart'tan sonra netleşmeye başlayacağını ifade eden Tiryaki, "Seçim Ankara için Yenimahalle'de geçecek. Büyük farkla alacağız. Anketlerde çekindikleri için tercihlerini açıklayamayan insanlara benzeyen seçmen kesimi var" diye iddialı konuştu.  

 

“SÜNNİLER DE CEMEVİNE GİTMELİ”

"Yenimahallelilerin kaygıları arasında ilçedeki içkili mekanların kapatılacağı var.  Bu mekanlarla ilgili bir düzenleme yapılacak mı?" sorusuna Tiryaki, Altındağ'daki mekanları kapatmadığını örnek göstererek, "Bunlar kara propaganda, böyle bir endişeye mahal yok. Nerelere içkili yer ruhsatı verileceğini biliriz" dedi. "Projeleriniz arasında Cem Kültür Merkezi var. Burası ibadethane olarak mı değerlendirilecek?" sorusuna Tiryaki'nin cevabı şu oldu: "Aleviler, bu toplumun parçasıdır ve Müslüman insanlardır. Burada ciddi bir Alevi nüfusu var. Oraya yapacağımız Cemevi projelendirildi. O toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapı. Şu anda Cemevlerinde ne iş yapılıyorsa, orada da onu yapacaklar. Bana 'Cemevi, cami midir?' diye soruyorsanız, değildir. İnsanlar burada Cemlerini yapıyor. Hatta sunu söylüyorum. Bütün Sünni vatandaşlarımız da Cemevlerine gitmelidir."

Altındağ'da Alevilerin oyunu aldığını söyleyen Tiryaki, bunu Yenimahalle'de de başaracağını ifade ederek, "Kendilerinin arka bahçesi gibi gördükleri bu insanların oylarını alacağız" diye dikkat çekti. 

 

“SOSYAL DEMOKRAT ONLAR MI, BİZ MİYİZ?”

Seçilmesi halinde işçi çıkarmayacağını vurgulayan Tiryaki, "Çalışanlara kesinlikle dokunmayacağım. Altındağ Belediyesi, işçilerine en yüksek ücreti ödeyen belediye. Şimdiye kadar taşeron firma çalıştırmadık. Baksınlar, sosyal demokrat onlar mı, biz miyiz?" dedi. Tiryaki, Altındağ'daki gibi Yenimahalle'de de kentsel dönüşüm yapacaklarını ancak bunun kavgayla olmayacağını söyledi ve "İnsanların rızasıyla yapacağız, rıza olmayan yerde kentsel dönüşüm olmaz. İnsanlarla kavga etmeyeceksin, bize inanacaklar" diye ekledi. 

 

“SALON VERMEDİLER”

Aday olarak ismi açıklandıktan sonra Fethi Yaşar'ı ziyaret ettiğini hatırlatan Tiryaki, ziyarette projelerini anlatacağı toplantı için Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ni istediğini belirterek, "Proje tanıtımı yapacaktım, bir ay boyuncu oyaladılar. Bize vermediler. Saadet Partisi'ne, emeklilikte yaşa takılanlar vermişler. Ben CHP'ye 15 yıl Altındağ'daki salonları ücretsiz verdim" diye konuştu. 

 

ÇEKİLEN KREDİLERİ SORDU

Mevcut yönetimi "Yenimahalle yönetilmiyor, yönetilmeye ihtiyacı var" sözleriyle eleştiren Tiryaki, belediye bütçesi üzerinden rakibi Yaşar'a yüklendi: 

"Bütçeye, paraya ve yapılan işlere bakın. Belediye bütçesinin kaçı yatırıma gidiyor? 10 yıldır çekilen kredilerin miktarını kamuoyuna açıklasınlar. Şubat ayında 20 milyon lira kredi çektiler. Yılda 13,5 milyon faiz ödemeleri var". Türkiye'deki siyaseti eleştiren Tiryaki, "Kent tesadüfen yönetilmez, başarı da tesadüfen gelmez. Türkiye'de siyaset algılarla yönetiliyor. Sağ- sol siyaset algısı oluşturuluyor. İnsanların başarısı buna göre belirleniyor. Somut olarak ne yaptınız bu kenti' dediğinizde, ortada bir şey yok" dedi.

Tiryaki seçim kampanyası ekibini motivasyon amacıyla Bold Pilot ile jokeyi Halis Karataş'ın hikayesini anlatan 'Şampiyon' filmine götürdüğünü söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar...
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu