Veysel Tiryaki Esnaf Buluşmalarına Devam Ediyor: "Mahalle...

Veysel Tiryaki Esnaf Buluşmalarına Devam Ediyor: "Mahalle Kültüründe Küçük Esnaf O Mahallenin Can Damarıdır"

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Yenimahalle esnafı ile bir araya gelmeye devam ediyor.

10 Ocak 2019 - 16:02 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 16:02

Yenimahalle’nin ruhunu yeniden canlandırmak için, Yenimahalle’de mahalle kültürünü tekrar ayağa kaldırmak için yola çıktıklarını söyleyen Veysel Tiryaki, “Belediyeler ne kadar yatırım yaparsa, esnafta o kadar kazanır. Altındağ’ı gelirlerinin yarısını yatırıma harcayan bir belediyeye dönüştürdük. Yenimahalle’nin bütçesi Altındağ’ın üç katı. Yenimahalle’de daha çok yatırımımız olacak. Biz bugüne kadar belediyenin tüm ihtiyaçlarını, inşaat yaparken de tüm malzemeleri Altındağ esnafından aldık. Yenimahalle’de de tüm alışverişimizi esnaftan yapacağız. Altındağ da yatırım yapandan belediye hizmet ücreti almadık. Yatırımcıya, üretene ve esnafa destek verdik. Yanan çarşılarını yeniden yapıp, hak sahiplerine teslim ettik. Hatta uzun bir süre kira almadık. Belediye’nin dükkanlarında kiracı olup zor durumda olan esnafın kira borcuna karşılık, sattığı mallardan aldık. Esnaftan gelen her soruna çözüm bulduk. Altındağ’da esnafa ceza kesme alışkanlığı yoktur” diye konuştu. 

 

ESNAFIN SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI KONUŞULDU

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, dün muhtar ziyaretlerinin ardından, Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası’na, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticiler Derneği (ORSİAD)’a, GER-SAN Sanayi Sitesi’ne ve Yenimahalle Belediyesi Lalegül Çarşısı esnafına ziyarette bulundu. Dr. Veysel Tiryaki, ORSİAD Başkanı Nedret Yener, Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu, GER-SAN Başkanı Ramazan Akkaya ve yönetim kurulu üyeleri ile Yenimahalle Belediyesi Lalegül Çarşısı esnafı ile istişarelerde bulunarak, sorunlar ve çözüm yollarını konuştu. 

 

“TÜRKİYE’YE VE YENİMAHALLE’YE KATMA DEĞER KATANLARIN YANINDA OLACAĞIZ”

“Derneklerimizin, kooperatiflerimizin, sanayi sitelerimizin, esnafımızın yani üreten, Yenimahalle’ye, Türkiye’ye katma değer katanların her zaman yanında olacağız” diyen Dr. Veysel Tiryaki şunları söyledi:

“Yenimahalle’de girmediğimiz ev, dokunmadığımız insan kalmayacak. Biz Yenimahalle’ye hizmet etmeye geliyoruz. Yenimahalle’de modernleşmesi, yenilenmesi gereken çok yer var. Biz göreve geldiğimizde Altındağ’da durum çok daha kötüydü. Büyük mesafe kat ettik. Yepyeni modern mahalleler oluştu. Yenimahalle’de aslında bu sorunların çözümü çok daha kolay. Sıra Yenimahalle’de… Bunu da el birliği ile gerçekleştireceğiz. Odalarımızın ve esnafımızın görüşleri bizim için çok kıymetli. Biz yıkmaya değil, yenilemeye ve yapmaya geliyoruz. Yenimahalle’de yıkıma ihtiyaç yok. Yenimahalle’ye farklı bir gözle bakmaya ihtiyaç var” 

 

“HEP BİRLİKTE BEREKETLİ GÜNLER GÖRECEĞİZ”

Yenimahalle’de hayata geçireceğimiz projeler ile çarşı esnafının yüzünü güldüreceğiz. Biz yatırımlarımızı geleceğe yönelik yapıyoruz. Yenimahalle’de yeni hayallerimiz, yeni hedeflerimiz var. Bu hayallerimizin içinde esnaflarımızın işlerini kolaylaştırmak ve birlikte kalkınmak da var. Çarşının önüne esnafımızın talep ettiği yolu açacağız, kazanması için üstümüze düşeni yapacağız. Biz Altındağ’da her zaman esnafımızın yanında olduk. Projelerimizi onların ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdik. Yenimahalle’de de inşallah hep birlikte bereketli günler göreceğiz. Biz bu yola Yenimahalle’nin ihtiyacı olan yenilenme için çıktık.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi Komisyon'da kabul edildi
Pursaklar Belediyesi Muhtarlara son 1 yıl anlattı
Pursaklar Belediyesi Muhtarlara son 1 yıl anlattı