Veysel Tiryaki Gagavuzya’da

Veysel Tiryaki Gagavuzya'da

Hayata geçirdiği yatırımlar ile sadece Altındağ’a değil, Altındağ sınırları dışına da değer katan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Gagavuzya’da…

18 Ekim 2018 - 11:53

Hayata geçirdiği yatırımlar ile sadece Altındağ’a değil, Altındağ sınırları dışına da değer katan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Gagavuzya’da… Başkan Tiryaki, Gagavuz Türkleri'nin yaşadığı Gagavuz Özerk Cumhuriyeti'ne kazandırılan yatırımların açılışlarını yapmak üzere, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Moldova’ya gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı uçakta Moldova’nın başkenti Kişinev’e ulaşan Başkan Tiryaki, açılışları gerçekleştirmek üzere Gagavuz Özerk Cumhuriyeti’ne geçecek. 

Gagavuzya’ya gençler için bir kültür merkezi, yaşlılar için bir huzurevi yaptıklarını, bir kültür merkezinin de restorasyonunu üstlendiklerini ifade eden Veysel Tiryaki, “Kısa sürede tamamlanan yatırımlarımızın açılışlarının Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve değerli eşleri tarafından yapılacak olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Açılışlarımız her iki ülkeye de hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi. Tiryaki şunları kaydetti:

"Aramızda yaklaşık 1700 kilometrelik bir mesafe var. Ama görüyoruz ki, Gagavuz Türkleri ile kalplerimiz bir… 3 bin metrekare büyüklüğündeki kültür merkezi, 1200 metrekare büyüklüğündeki huzurevi ve restorasyonunu gerçekleştirdiğimiz kültür merkezi, aramızdaki dostluğu baki kılacak. Tüm bu yatırımları Allah’ın izniyle, Sayın Cumhurbaşkanımız ve değerli eşleri ile birlikte açacağız. Kendilerine teşekkür ediyorum.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
Pursaklar'da işletmeler hizmet vermeye hazır
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi
SpaceX uzaya insanlı uçuş gerçekleştirdi