Veysel Tiryaki: ’’Piknikçileri Biraz Daha Duyarlı Olmaya Davet...

Veysel Tiryaki: ''Piknikçileri Biraz Daha Duyarlı Olmaya Davet Ediyorum''

Altındağlı vatandaşların daha temiz bir çevrede yaşamaları için bilinçlendirme ve eğitim seminerlerini sürdüren Altındağ Belediyesi, bir yandan da temizlik faaliyetlerine devam ediyor.

01 Ekim 2018 - 12:20 - Güncelleme: 01 Ekim 2018 - 12:20

Altındağlı vatandaşların daha temiz bir çevrede yaşamaları için bilinçlendirme ve eğitim seminerlerini sürdüren Altındağ Belediyesi, bir yandan da temizlik faaliyetlerine devam ediyor. Tatlar ve Peçenek köyleri ve köy yollarında, hafta sonları piknik yapan piknikçilerin çöpleri, her Pazartesi Altındağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından temizleniyor. Piknikçilerin geride bıraktığı çöplerin doğaya ve çevreye büyük zarar verdiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, vatandaşlara biraz daha duyarlı olunması çağrısında bulundu.

 

“PİKNİKÇİLERİ BİRAZ DAHA DUYARLI DAVRANMAYA DAVET EDİYORUM.”

Temizlik çalışmalarının önemi hakkında bilgi veren Başkan Tiryaki “Belediyemizin çöpleri temizleyecek ekibi de var, ekipmanı da… Ama neden doğamız ve çevremiz kirletilsin ki? Birkaç saatliğine keyif yapmak, ailece güzel vakit geçirmek güzel bir şey… Ancak geride bırakılanlara dikkat edilmesi lazım. Yenilip içildikten sonra, çöplerin doğaya bırakılması, gelişigüzel fırlatılması, doğaya, çevremize ve geleceğimize büyük ihanettir. Bu çöpler çevre kirliliğine yol açtığı gibi, Allah korusun yangınlara da yol açabiliyor. Ağaçlık alanların yanmasını, yeşil alanların yok olmasını istemeyiz.” dedi.

Altındağlı vatandaşlara yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri neticesinde, son yıllarda bu konuda olumlu gelişmeler yaşandığını belirten Başkan Tiryaki, zamanla temizlik bilincinin ve kültürünün iyice gelişeceğine inandığını söyledi.

 “Altındağlı vatandaşlarımız temizlik konusunda epey ilerleme kaydetti. Artık sokaklara gelişigüzel çöp bırakma, çöpleri saatinden önce dışarıya çıkarma gibi konularda daha az sıkıntı yaşıyoruz.” diyen Başkan Tiryaki, en iyi temizliğin hiç kirletmemek olduğunu bir kez daha vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'da koronavirüs denetimlerinde ceza yağdı
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 5 ilçesinde su kesintisi