Veysel Tiryaki: "Plansız Kentleşme, 15 Yıl Sonra Gecekondu...

Veysel Tiryaki: "Plansız Kentleşme, 15 Yıl Sonra Gecekondu Apartmanlarından Oluşan Kentleri Ortaya Çıkarır"

Yenimahalle’den, Dr. Veysel Tiryaki’ye tam destek. AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Yenimahalle Belediyesi Meclis üyesi aday adayları ve Belediye Başkan aday adayları ile bir araya geldi. Buluşmada, Yenimahalle ile ilgili projeler konuşuldu ve fikir alışverişinde bulunuldu. 

16 Ocak 2019 - 12:37

Türkiye’de Başbakanlık, Bakanlık yapmış birçok ismin büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinden aday olduğunu vurgulayan Dr. Veysel Tiryaki, “Belediyeler ve belediye başkanlıkları Türkiye’de de, dünyada olduğu gibi çok önemli kurumlar haline gelecek. Bir kentin kaderini belediyeler ve belediyeleri yöneten başkanlar belirleyecek. O yüzden seçmenler, belediye başkanlarını seçerken çok dikkatli olmalı ve belediyelerin çocuklarımızın yaşayacağı güvenli kentlerin oluşmasında öncü rol oynayacağını unutmamalı” diyerek şu ifadeleri kullandı:

 

MAHALLELERİN KİMLİKLERİNİ KORUDUK

“15 yıllık süreçte 50 bin gecekondu yıkarak Türkiye’de hiçbir ilçe belediyesinin gerçekleştiremeyeceği bir kentsel dönüşüm gerçekleştirdik. Kimseyi mağdur etmedik. Kavgasız gürültüsüz gerçekleştirdiğimiz bu dönüşümde vatandaşımızın hakkını koruduk. Toplu konut projelerinin haricinde, Altındağ’da gecekonduda yaşarken 15 binin üzerinde vatandaşımızı da ev sahibi yaptık. Yerinde dönüşüm ile gecekondudan arındırılmış mahallelerimizin kimliklerini koruyarak, hiçbir hak sahibini mağdur etmedik. Biz halkın parasını yine halkın kazancı için harcadık. 

 

SEÇMENLER, ÇOCUKLARININ GELECEĞİ İÇİN PLANLI KENTLER TALEP ETMELİ

Gecekonduları yıkıp, yerine modern binalar yapmak gerçek bir dönüşüm değildir. Dönüşüm gerçekleştirirken yolların planlarını, sosyal donatılarının sayısını 100 yıl sonrasını düşünerek yapmak zorundasınız. 5 metrelik iki aracın geçemeyeceği caddelere 10 katlı binalar dikerseniz, dönüşüm adı altında yeni apartmandan gecekondu mahallelerini oluşturursunuz. Sosyal donatıların olmadığı, çocukların kütüphanelerde, sinema ve tiyatro salonlarında vakit geçiremediği mahallerde her türlü kötülük hasıl olur. O yüzden bir kentte yaşayanlar, kendileri, çocukların geleceği için planlı kentler talep etmeli. 

Biz Yenimahalle’de artık yenilenme zamanı geldi diyerek, Türkiye’nin marka belediyelerinden birini oluşturmak için talip olduk. Sanayisinden turizmine, sosyal donatılardan dezavantajlı kesimlerinin memnuniyetine kadar, mutlu insanların yaşadığı Yenimahalle’yi oluşturmak seçmen onay verirse boynumuzun borcu. Yenimahalle için çok güzel projeler hazırlıyoruz. Yenimahalle’yi ileri taşıyacak, insanlara yeni istihdam kapıları açacak projelerle geleceğiz. Altındağ’da yaptıklarımızın tamamı Yenimahalle için bir referanstır. Buradaki tecrübelerimizle Yenimahalle’yi çok daha güzel bir ilçe haline getirebileceğimize inanıyorum”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı
Sinir krizi geçiren şahıs polise ve sağlık ekiplerine zor anlar...
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu
Sosyal yardım sosyal mesafeyi unutturdu