Veysel Tiryaki Yenimahalle’de Toplumun Her Kesimi İle Bir Araya...

Veysel Tiryaki Yenimahalle'de Toplumun Her Kesimi İle Bir Araya Geliyor

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Yenimahalle’nin 100 yıl sonrasını planladıklarını söyledi. Tiryaki, “Yenimahalle’ye yeni hayaller kurdurmak, hayalleri gerçeğe dönüştürmek için önceliğimiz eğitim, kültür sanatla beraber üretimi ve istihdamı desteklemek olacak" dedi.

09 Ocak 2019 - 10:44 - Güncelleme: 09 Ocak 2019 - 10:44

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Yenimahalle’nin 100 yıl sonrasını planladıklarını söyledi. Tiryaki, “Yenimahalle’ye yeni hayaller kurdurmak, hayalleri gerçeğe dönüştürmek için önceliğimiz eğitim, kültür sanatla beraber üretimi ve istihdamı desteklemek olacak. Yenimahalle için kültürden eğitime, belediyecilik anlayışından üretim ve istihdama kadar yeni hayaller yeni hedefler koyduk. Yenimahalle’nin potansiyeli var ve biz Yenimahalle’yi yerli üretimin kalbi yapmak için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

"YENİMAHALLE’DE GELECEĞİN ŞEHRİNİ KURACAĞIZ"

AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, Yenimahalle’de seçim çalışmaları kapsamında toplumun her kesimi ile bir araya geliyor. Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Dr. Veysel Tiryaki, dün muhtar ziyaretlerinin ardından Saadet Partisi Yenimahalle İlçe Başkanlığı üyelerini, OSTİM Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (OSİAD) ve Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şubeyi ziyaret etti. Dr. Veysel Tiryaki ziyaretleri sırasında, “15 yıllık başkanlık sürecimde kimseyi partisinden, inancından dolayı ayırmadım, dışlamadım. Halkın parasını halka yani sahibine harcadık.Altındağ’da hedefimiz torunlarımızın yaşayacağı şehirleri kurmaktı. Yenimahalle’de de geleceğin şehrini kuracağız” ifadelerini kullandı.

 

“ÜRETİMİ VE İSTİHDAMI ARTTIRMAMIZ GEREKİYOR”

OSİAD Başkanı Ahmet Kurt ile sanayicilerin sıkıntıları ve ihtiyaçları hakkında fikir alış verişinde bulunan Dr. Veysel Tiryaki şunları söyledi:

“Ticaretle uğraşan Ankaralıların mutlaka Altındağ ile yolu kesişir. Altındağ’da toplumdaki insanların zihin dünyasına değiştirmeye talip oldum. Altındağ’da 15 yıllık zor bir mücadelenin içinde bulduk kendimizi. Biz toplumun gerçek ihtiyaçları doğrultusunda çalışmaya gayret ettik. 10 yılı aşkın süredir uyguladığımız yönetim anlayışımız takdir gördü. Altındağ verimlilik ve kamu kaynaklarının harcanması anlamında çok başarılı bir noktaya getirdik. OSİAD’da OSTİM ve Türkiye için çok önemli bir kuruluş. OSİAD’ın anlayışını, mücadelesini biliyor ve takdir ediyorum.”

 

ANKARA İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİMSİNİZ

OSİAD Başkanı Ahmet Kurt ise “Biz bu ülkenin kalkınması için üreticiye destek olmaya devam edeceğiz. Biz sizi tanıyoruz ve takip ediyoruz. Ankara için önemli bir isimsiniz. Özellikle Hamamönü bizim bir araya geldiğimiz bir yer. Yönetim kurulu ile birlikte sizi ağırlamaktan memnuniyet duyduk” diye konuştu.

 

“ALTINDAĞ’DA 13 ANAOKULU İNŞA ETTİK”

Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Tekin Korku’yu da ziyaret eden Dr. Veysel Tiryaki eğitimcilerin ve okulların sorunları ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. Tiryaki ziyareti esnasında şöyle konuştu:

“Eğitime yatırım yapmadığımız, okulları modernleştirmediğimiz sürece ülkemiz için tüm mücadelemiz boşa gider. Önceliğimiz her zaman eğitim ve eğitimci olmalı. Altındağ’da tüm okulların ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Okullar inşa edip bunları Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim ediyoruz. Örneğin Altındağ’da şimdiye kadar sadece 13 tane anaokulu inşa ettik. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmesi için okullar yaparak sınıflardaki öğrenci sayısını düşürdük. 15 yıldır belediyenin bütçesinden okulların tadilatı ve tamiratı için de bütçe ayırırız. Eğitimin düzelmesi için fiziki yapısı düzgün, çocukların rahatça vakit geçireceği bahçesi olan, spor salonları olan okullar gerekiyor. Eğitim alanına yaptığımız her bir yatırım bizim gururumuzdur”

 

“MARKA İLÇE İÇİN EL ELE VERELİM”

Saadet Partisi Yenimahalle İlçe Başkanlığı üyeleri ile de bir araya gelen Dr. Veysel Tiryaki, “Yenimahalle için farklılıklarımızla bir olacağız” dedi. Tiryaki, “Altındağ’da sunduğumuz projeler, hayata geçirdiğimiz her yatırım geniş kitleler tarafından kabul gördü. Bu memleketin hizmete ihtiyacı var. Bir partiyi karalayarak, problem çıkararak, ayrılıklar gözeterek doğru olanı reddetmek bizi hiçbir yere vardırmaz. Farklılıklarımızla bir olmayı öğrenmeliyiz. Altındağ’da olduğu gibi Yenimahalle’de de hayata geçireceğimiz her proje sadece vatandaşlarımıza daha iyiyi sunmak, onların taleplerini gerçekleştirmek amacıyla hayata geçirilecek. Marka ilçe Yenimahalle’yi inşa etmek için el ele vermeliyiz” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Barlar Delirtti
    1 yıl önce
    Hocam, Kardelen mahallesindeki yerleşim yerinin ortasındaki barları kaldıracağınıza söz verin, bütün mahallenin oyu size gelir. İnsanlar gece uyuyamaz hale geldi. İlgili belediyeye defalarca şikayet edildi ama sonuç sıfır. Siz bu konuda ne yapacaksınız?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
Başkent'te pompalı tüfekli ve satırlı pazarcı kavgası
İlkokul sıralarımıza bir yolculuk 'Cin Ali Müzesi'
İlkokul sıralarımıza bir yolculuk 'Cin Ali Müzesi'