ANASAYFA Gündem Bakan Yerlikaya Kafes-46 operasyonlarının detaylarını paylaştı!

Bakan Yerlikaya Kafes-46 operasyonlarının detaylarını paylaştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen Kafes-46 operasyonlarının detaylarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bakan Yerlikaya'nın paylaşımına göre, 3 organize suç örgütü çökertildi.
yazar
Haber Merkezi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, organize suç örgütlerine yönelik düzenlenen Kafes-46 operasyonlarını duyurdu. 

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımına göre, Bursa'da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Organize Suç Örgütlerinin; resmi yollardan işletmelere ortak oldukları, ilerleyen süreçte işletmenin diğer ortaklarını tehdit ederek işletmeden el çektirdikleri, sözde mahkeme kurarak anlaşmazlıkları olan şahıslar hakkında karar verdikleri ve bunun karşılığında para talep ettikleri, şahıslar arasındaki alacak verecek meselesine taraf olarak, şiddet ve cebir yolu ile alacakları temin ettikleri, silah ile kasten yaralama eylemlerini gerçekleştirdikleri ve şahıslardan tehdit yoluyla haraç alarak haksız menfaat elde ettikleri tespit edildi.

Emniyet güçlerinin başarılı operasyonları ile  elebaşılığını Bülent Çetkin’in yaptığı Organize Suç Örgütü, elebaşılığını Osman Deliçay’ın yaptığı Organize Suç Örgütü ve elebaşılığını Muhammet Tayyar Türkeş’in(Yurtdışı firar) yaptığı 3 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi. 

2 ÖRGÜT ELEBAŞI DA DAHİL 47 ŞÜPHELİ YAKALANDI 

Operasyonlar sonucunda 2 örgüt elebaşının da aralarında bulunduğu 47 şüpheli yakalanarak gözaltına alınırken, 15 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet otomatik tüfek ve 1 adet suikast kalem tabanca ile çok sayıda çelik yeleğe de el konuldu.

Bakan Yerlikaya paylaşımında, operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik etti. 

Haberankara.com 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ankaragücü, Kayserispor'a konuk oluyor

Ankaragücü, Kayserispor'a konuk oluyor