Yaşar: “Her Şeyimizi 30 Ağustos’a Borçluyuz”

Yaşar: “Her Şeyimizi 30 Ağustos’a Borçluyuz”

Zafer Bayramı’nın 96’ncıyılı kutlamaları, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı.

30 Ağustos 2018 - 12:14

Zafer Bayramı’nın 96’ncıyılı kutlamaları, Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başlayan kutlamalar, Batıkent Meydan AVM önünde düzenlenentörenlerle devam etti.

 

BATIKENT MEYDAN’DA BAYRAKLAR DALGALANDI

Belediye tarafından Türk Bayrağı da dağıtılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle ilçe Başkanı Ferudun Güngör, İyi Parti ve Vatan Partisi temsilcileri, Atatürkçü Düşünce Derneği yetkilileri, Emekli Öğretmenler Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Batıkent Şubesi temsilcileri, Meydan AVM önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk bıraktı. Vatandaşlar ellerinde bayrakları dalgalandırırken, Batıkentli gençler de Batıkent Meydan AVM önünde meşale yaktı.

 

“HER ŞEYİMİZİ 30 AĞUSTOS ZAFERİNE BORÇLUYUZ”

Vatandaşların Zafer Bayramını kutlayarak, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “30 Ağustos Türk milletinin makus talihini yendiği bir tarihtir. Eğer bu zafer olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyetinden bahsetmemiz mümkün değildi. Son 11 yılı işgal halinde süren savaşlar neticesinde Osmanlı İmparatorluğu topraklarını kaybetmiş, ekonomik olarak çökmüş vaziyetteydi. Milletimiz acı ve hüzün içerisinde, büyük yokluklar çekerek bu zor dönemde ayakta kalmaya çalışmıştır. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının dehası sayesinde, çocuk, genç, yaşlı demeden milletimizin ortak emeği ile 30 Ağustos mücadelesi kazanılmış ve yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. Bugün ne konumda olursak olalım, her şeyimizi bu zafere borçluyuz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı
Damat, kayınbaba ve kayınço düzenlenen operasyonla suçüstü...
Yaz sıcaklarında bir serinlik
Yaz sıcaklarında bir serinlik