Soy-Sop Siyaseti
Aziz Dolu Atabey

Aziz Dolu Atabey

Soy-Sop Siyaseti

11 Mart 2017 - 11:24

AKP’ye gönül vermiş bir hanım vatandaşımız MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan Bey’e ağza alınmayacak, hele de bir kadının ağzına hiç yakışmayacak şekilde ağır (galiz) küfür etmiş. Küfür de ne küfür? Soyunu-sopunu hedef almaktan geri durmamış. Biz, Sinan Oğan’ı biliyoruz. Anası da belli, babası da… Birilerinin, siyasî getirisini (rant) devşirip de, oralarda yaşayan kardeşlerimiz için hiçbir şey yapmadığı günlerde Türkmen yurtları için; Bayırbucak için, Türkmen Dağı için sırtında yardım kolileri taşıdığını da biliyoruz. Yine Alevî iklimde yaşaması da kendisi ile Yüce Tanrı arasında olan, olması gereken bir inanç meselesidir. Dahası Sinan Oğan Bey ile ilgili soy-sop güdecek olursanız Oğuz Kağan’a kadar giden bir soy ağacına tırmanmak zorunda kalırsınız. Türk tarihine dair ilginiz, bilginiz, inancınız varsa tabi!.

Sormuş bir gün nasipsiz (bi-nasip) Araplardan biri: “Gökleri ve yeri yaratmadan önce Rabbimiz neredeydi?” diye.. Yanıtlamış Son Peygamberin damadı, emmi oğlusu ve dahi halifesi Hz. Ali uygun (münasip) bir dille: “Nerede, mekânla ilgili bir sorudur. Mekân yokken, Allah vardı.” Yani demek istemiş ki; zamanı ve mekânı Allah yaratmıştır. Gelelim günümüze: Allah’ın yarattığı zaman ve mekânı babanızın tapulu malı gibi göremezsiniz. Zira ilâhî nizama, mizana karşı hadsizlik olur. Ne Türkiye, AKP’lilerin tapulu malıdır ne de MHP, Bahçeli’nin babasının çiftliğidir. O halde herkes milletin kararlarına, tercihlerine saygı göstermek; demokrasiye olan inancını taze tutmak zorundadır.

Türkiye Cumhuriyeti onlarca yıldır demokrasi ile yönetilen bir ülkedir. Bakmayın siz, birilerinin eğip, bükme çabalarına. Aksayan yanları vardır şüphesiz. Ama emin olun, birilerinin örnek verip durduğu Amerika Birleşik Devletlerinden geri kalır bir yanı da yoktur. Misal Amerikalı seçmenlerin durumu, tersten ışık yansıtılmış mumlu perdenin önündeki seyirciler gibidir. Perdenin gerisinde Karagöz-Hacivat karakteri gibi iki kukla oynatılır. Oynatan da Siyonist sermayedir. Cumhuriyetçiler, Karagöz; Demokratlar, Hacivat gibi toslaşır dururlar. Bizde en azından Arap Bacılar, Gulyabaniler, Tuzsuz Deli Bekirler de sahnede yer bulabilmektedir.

CHP, çok yerinde bir hamle ile Anayasa Mahkemesine gitmekten vazgeçip, “Söz, milletindir!” dedi. Çünkü AYM’ye gitse eli boş dönecekti. Bu durum, yapılacak olan halk oylaması (referandum) sırasında AKP hanesine yazılacak artı puan demekti. CHP kendi eli, ayağı ile tuzağa düşecekti. Haliyle sine-i millete giderek, AKP’nin ekmeğine yağ sürmeyen dahası demokrasiden yana tavır alan CHP’yi kutlamak gerekiyor.

Basından izliyoruz. MEB’deki sahte diplomalı 153 öğretmenden 22’si 2013’e kadar, 20’si 2014’te, 109’u 2015’te, 2’si 2016’da işe alınmış. Peki, ya diplomasızlar? Bu haberi okuyunca “Balık, baştan kokar.” Türk atasözü akılımıza geliyor. İster istemez istihza ile karışık bir gülümseme yüzümüze vuruyor. Hani Cin Ali Bey’in sıkça tekrar ettiği “Yüze vurur ifadesi…” diye giden bir geyik muhabbeti var ya… Onu hatırlıyoruz ister istemez. Ve diyoruz ki: Türk tipi, sizin olsun; Türk aklı, bizim!.

Sözün kısası (vel’hâsıl-ı kelâm) soy-sop meselesine girilecek olursa, Türkiye’de birçok insan mahcup olacaktır. En çok da etnik özürlü dinciler bu durumdan zararlı çıkacaktır. Siyaseti, kendi soyuna-sopuna getiri (rant) sağlamak olarak yorumlayan Memoları bir hatırlayın. İslâm’ı nasıl yozlaştırdıklarına dair bundan daha çarpıcı bir örnek var mıdır Allah aşkına? Soy-sop siyaseti ile ilgili olarak son sözü Diyarbakırlı Mehmet Ziya Gökalp pîrimize bırakalım:

Türklük, hem mefkûrem hem de kanımdır:

Sırtımdan alınmaz, çünkü kürk değil!

Türklük hadimine “Türk değil” diyen

Soyca Türk olsa da “piçtir”, Türk değil!

 

Aziz Dolu Atabey

https://twitter.com/azizdolu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar