Her Güne Yeni Bir Kuralla 7 Günde Değişimi Başlat
Derya Şahin

Derya Şahin

Her Güne Yeni Bir Kuralla 7 Günde Değişimi Başlat

20 Ocak 2018 - 14:01

21 Günde En Az 1 Beden İncel

 

Soğuk ve uzun bir kışın ardından güneş yüzünü gösterdi, kazak ve kabanlara veda ederken zorlanıyorsanız  7 günde 7 farklı alışkanlık kazanarak ve bu alışkanlıkları 21 gün uygulayarak en az bir beden incelebilirsiniz.

Neden 21 gün olduğuna gelince; davranışlarınız 21 günde alışkanlık haline dönüşüyor.

 

1. GÜN, her sabah uyandığında 2 bardak su içerek toksinlerinden arın. Günde 3 litre su içtiğinden emin ol vehafif bir kahvaltı ile güne başla.

 

2. GÜN, Yiyeceklere ekstra tuz ilavesi yapmadan sadece baharatların lezzetini hisset. Şeker ve şeker içeren bütün yiyecekleri 21 gün boyunca hayatından çıkar.

 

3. GÜN, Öğle ve akşam yemeklerinden önce küçük bir kase salata ve 2 yemek kaşığı yoğurt yedikten sonra 1 büyük bardak su iç.

 

4. GÜN, Akşam yemeğinden 2 saat önce1 porsiyon meyve ve 1 kase yoğurtdan oluşan ufak bir ara öğün tüket. Uzun süre aç kalmak metabolizma hızını düşürür.

 

5. GÜN; Yağda kızarmış yiyecekler, pirinç pilavı, makarna, fast food, işlenmiş gıdalar, sakatatlar, şarküteri ürünleri ve hamur işlerinden bir süre uzak dur. Daha sonra bu yiyeceklere yeme sıklığını ve porsiyon miktarlarını azaltarak diyetinde yer verebilirsin fakat 21 gün boyunca asla tüketmemen gerektiğini unutma.

 

6. GÜN; Enerjini yüksek tut, daha çok hareket et. Düzenli egzersiz yap. Haftada 5 gün 50 dakika hızlı tempo açık hava yürüyüşü ile metabolizmanı ateşle.

 

7. GÜN; Diyet psikolojisine girme, kendini eve kapatma, günlük rutininde altın altı kuralı uygula ve kesinlikle bu durumun sende stres yaratmasına izin verme. Sadece 21 gün kendin için ufak bir değişim programındasın. Hergün tartıya çıkma, rakamlara takılma, inceldiğini hisset ve kıyafetlerin bollaştıkça kendinle gurur duy.

Derya ŞAHİN

derya@dietcode.com.tr

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar