08.03.2018... Kadınlarımıza Selam Olsun! 
Muratcan Işıldak

Muratcan Işıldak

08.03.2018... Kadınlarımıza Selam Olsun! 

09 Mart 2018 - 14:42

Kadına Şiddet artık yerini katliamlara bıraktı. Her akşamın sabahı ya da her sabahın akşamı olmadan bir çığlık duyuyoruz. Anamızın, bacımızın, kardeşimizin hayatına birileri tarafından nokta konuluyor. 

Kadınımız yeri geldi cepheye top taşıdı, yeri geldi dünyayı dize getirecek liderler doğurdu, kendi açken çocuklarını ve eşini aç bırakmadı. Bu topraklarda kadına saygı ve sonsuz minnet vardı. Şimdi ne değişti de siz cellâtlığa soyundunuz?

Kadın'ın bu topraklarda rahat ve huzur içinde yaşamasını sağlamak için insan olduğunu unutmamız gerekmekte. Kızımız dolmuşa bindiğinde acaba ıssız bir yere götürülecek miyim korkusu içinde olmamalı. Kadın akşam eşim eve geldiğinde şiddete uğrayacak mıyım korkusu içinde de olmamalı. 

Peki ya,  Özgecanımızın ,Canselimizin ve daha nicelerinin tek suçu kadın olmakmıydı yada tek suçları özgürce yaşamak istemeleri miydi?.. Bir genç kız bu topraklarda hunharca katlediliyor, şiddete, tecavüze uğruyorsa beyler dönüp kendimize bakma zamanı gelmiş hatta geçmektedir bile. 

Bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sokakta rahat gezip, özgürce fikirlerini aktarmakta sıkıntı yaşıyorsa bunun durum analizi net ve somuttur. Sosyal devlet vatandaşlarının refahı, huzuru ve sağlığı için vardır, eğer sosyal devlet olmaktan ve büyük bir devlet olmaktan bahis ediyorsak, önce yurttaşlarımızın hak ve özgürlüklerini korumamız şart.

Kadınlar, kiminin ablası, annesi, teyzesi ve hatta eşi… Ölen, ağıt yakan, evi ocağı başına yıkılan kadınlar. Hayır dediği için, itiraz ettiği için sokak ortasında delik deşik edilen kadınlar… Çocuklarına yedirecek bir lokma yiyeceği bulamayıp kendini asan kadınlar… köle pazarlarında satılmamak için bir umudun peşinde tanımadığı denizlerin ortasında can veren kadınlar… Hepinize selam olsun

#MünevverKarabulut
#ÇiğdemŞahin
#AytenKıvılcım
#HasretDaşlı
#SongülMalkoç
#AslıÇelik
#SongülYılmaz
#MeltemAkış
#SerpilKömürcü
#KübraKalaycı
#EdaŞahin
#SultanKaraoğlan
#FatmaDikmen
#DeryaErdoğan
#ÖzgecanAslan
#ElifÇam
#GamzeTuncer
~~ Mekânınız Cennet Olsun ~~
#8MartDünyaKadınlarGünümüz Kutlu Olsun! 

Muratcan Işıldak

muratcanisildak@gmail.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar