YENİ TRAFİK DÜZENLEMESİ! Eskişehir Yolu Bilkent ve Hacettepe...

YENİ TRAFİK DÜZENLEMESİ! Eskişehir Yolu Bilkent ve Hacettepe Arasında Köprülü Kavşak Çalışmaları Başladı…

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent’tin trafiğini yeniden düzenleyecek yol çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye, Eskişehir Yolu üzerinde yeni bir köprülü kavşak düzenlemesi için imalat çalışmalarına başladı.

20 Eylül 2018 - 13:45

Konya ve Samsun yollarının trafiğini rahatlatacak Akköprü Kavşağı, Kepekli Kavşağı ve Samsun Yolu Türk Telekom önündeki yol çalışmalarını tamamlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni yol imalatlarına hız kesmeden devam ediyor. Okulların açılmasıyla başlayan yol çalışmalarının tamamlanmasıyla, Bilkent Şehir Hastanesi’nin çevresini saracak yen yolların yapımı da hızlandı. Bu doğrultuda, yaklaşık 1 yıl önce ODTÜ Teknokent Kavşağı önünde başlayan çalışmalar, Hacettepe-Beytepe Kampüs yolunda devam etti. Şimdi ise, Eskişehir Yolu üzerinde yeni bir köprülü kavşak çalışması başladı. 

Eskişehir Yolu üzerinde bulunan Mahall önünde başlayan köprülü kavşak çalışmasının ardından, Angora Bulvarı’ndan Sabancı (AŞTİ) oradan da Ankara Bulvarı’na bağlantı sağlanacak. Köprünün yapımı sırasında bir süre Eskişehir Yolu’nda trafik sorunu yaşanacak olsa da, çalışmanın tamamlanmasının ardından Ankara’nın batı yakasında oturanlar için yapılan yollar çok büyük kolaylık sağlayacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yol yapım imalatları sırasında yaşanabilecek trafik sıkıntısı için şimdiden özür diledi. 

ANKARA VE SABANCI ARASINDA DA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Ümitköy, Çayyolu aksından gelerek Angora Bulvarı’nı kullanan sürücüler yapılan yeni yollarla sadece Bilkent Şehir Hastanesi’ne bağlanmayacak. Hacettepe Köprüsü’nün yenilenmesi ve Mahall önce yapılan köprülü kavşağın tamamlanmasının ardından önce Sabancı Bulvarı’na ardından Ankara Bulvarı’na bağlanabilecek. Çalışmalar kapsamında, Sabancı ve Ankara bulvarlarının bağlantısı için de çalışmalar başladı. 

Kaynak: Dilvin Kaygusuz - Özel

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Etimesgut, Sincan ve Yenimahalle’de su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi
Ankara’nın 4 ilçesinde su kesintisi