Yeniden Yaza Merhaba! (11-12 Haziran) Ankara’da Hava Durumu...

Yeniden Yaza Merhaba! (11-12 Haziran) Ankara'da Hava Durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de bu hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz haftaları çok bulutlu ve serin geçiren Ankara'da sağanak yağış dahi yaşanmıştı. Peki yeni haftada yağış olacak mı, sıcaklıklar artacak mı, Ankara'da hava durumu nasıl olacak gibi soruların cevaplarını haberimizin detayında bulabilirsiniz.

12 Haziran 2016 - 12:09

HABER ANKARA / ÖZEL HABER - Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da ve Türkiye'de bu hafta içi için ilk hava tahminlerini açıkladı. Geçtiğimiz haftaları çok bulutlu ve serin geçiren Ankara'da sağanak yağış dahi yaşanmıştı. Peki yeni haftada yağış olacak mı, sıcaklıklar artacak mı, Ankara'da hava durumu nasıl olacak gibi soruların cevaplarını haberimizin detayında bulabilirsiniz.     Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Başkent Ankara'da 11 Haziran 2016 Cumartesi ve 12 Haziran 2016 Pazar günleri için son hava tahminlerini açıkladı. 2016 yılının Haziran ayının ortalarına doğru gittiğimiz bu günlerde yurt genelinde sıcaklıklar değişiklik gösteriyor. Hafta başında yurt genelinde parçalı bulutlu hava yaşanırken, yer yer sağanak yağış görüntülendi. Hafta sonuna doğru kademeleri olarak artacak olan hava sıcaklıkları, yeni hafta başına kadar sağanak yağış olarak kendini göstereceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Ankara'da hava durumunun,


-11 Haziran 2016 Cumartesi günü 27 derece ve parçalı bulutlu,
-12 Haziran 2016 Pazar günü 29 derece ve az bulutlu olması bekleniyor.   Hafta sonuna kadar her gün sıcaklıkların artacağı tahmin edilen Başkent'te sıcaklıkların yeni haftaya 31 derecede başlayacağı tahmin ediliyor.


En düşük sıcaklıkların 11 Haziran 2016 Cumartesi 11 derece, 12 HAziran 2016 Pazar 13 derece olacağı tahmin ediliyor. 

Haber Ankara, Başkent Ankara'nın en güncel hava tahminlerini paylaşmaya devam edecek.       METEOROLOJİDEN FLAŞ UYARI   Meteoroloji, hafta başından itibaren hava sıcaklıklarının 6 ila 12 derece arasında artmasının beklendiğini bildirdi.
Ramazan ayı ile birlikte hafta başından itibaren azalarak mevsim normalleri civarında, iç kesimlerimizde yer yer normallerinin 3-5 derece altında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonu ve Pazartesi günü ülke genelinde, Salı günü ise Doğu bölgelerimizde artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, hava sıcaklığının hafta sonu ve önümüzdeki haftanın ilk günleri ülke genelinde 6-12 derece arasında artmasının, Doğu Anadolu'nun doğusu dışında tüm yurtta en yüksek sıcaklıkların 30 derece ve üzerine çıkmasının beklendiği belirtilerek şunlar kaydedildi:
"Yurdumuz bugün ve yarın (11.06.2016 Cumartesi) Akdeniz bölgesi ile Doğu Anadolu'nun doğusunda meydana gelecek mevzi sağanak yağışların, diğer bölgelerimiz ise genellikle parçalı ve az bulutlu havanın etkisinde bulunacaktır. Yurdumuzun 14 Haziran Salı günü batı bölgelerimizden itibaren serin ve yağışlı bir sitemin etkisine girmesi bekleniyor. Yükselen ve mevsim normallerinin üzerine çıkan hava sıcaklıklarının 14 Haziran Salı günü yağışlı sistemle birlikte batı bölgelerimizde, 15 Haziran Çarşamba günü kuzey ve iç kesimlerde, 16 Haziran Perşembe günü ise Doğu bölgelerimizde 4-8 derece azalacağı tahmin ediliyor. Yapılan aylık tahmin değerlendirmelerine göre hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta sonundan itibaren tekrar yükseleceği ve ay sonuna kadar yurt genelinde uzun yıllar ortalamalarının üzerinde seyredeceği öngörülüyor."
      HaberAnkara.com, bilgi paylaşım özgürlüğü nedeniyle kendisinden özel haber paylaşımı yapılmasına müsaade etmektedir. Bunun tek şerhi haberin sonuna açık ve sayfaya yönlendirilebilir link konulmasıdır. Link ve kaynak gösterilmeyen paylaşımlar hakkında HaberAnkara.com yasal haklarını saklı tutmaktadır.              

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Yoğun bakımdan sonra 'kıymalı yumurta' istedi
Ankara’da su kesintisi
Ankara’da su kesintisi