Yenimahalle Belediyesi Kendi İşini Kendi Yapıyor! Fethi Yaşar:...

Yenimahalle Belediyesi Kendi İşini Kendi Yapıyor! Fethi Yaşar: "Çamurlu Ayakla Evine Giren Kimse Yok"

Yenimahalle’de 10 yılda asfaltsız yol bırakmayan Yenimahalle Belediyesi, tüm alt yapı malzemelerini kendi tesislerinde üretiyor. Belediye bünyesinde kurulan tesislerde bordür, kilit taşı ve beton üretimi yapılıyor. 

23 Ocak 2019 - 12:09

Yenimahalle Belediyesi, alt yapı çalışmalarında birçok işi kendi ekibi ile kendi tesislerinde yapıyor. Bu kapsamda açılan tesislerde beton üretimi, bordür ve kilit taşı üretimi yapılıyor. Böylece belediye kendi yaptığı üretimle tasarruf sağlıyor. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak hizmetlerimizi taşerona vererek yaptırmak yerine kendi işimizi kendi personellerimizle yapıyoruz. Böylece hem istihdam yaratıyoruz hem de işi daha ucuza yapıyoruz” diye konuştu.

 

"ÇAMURLU AYAKLARLA EVİNE GİREN YOK"

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimizde evine çamurlu ayağıyla hiçbir vatandaşın girmeyeceğinin sözünü vermiştik. Şimdi bunu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Yenimahalle sınırları içinde asfaltsız yol kalmamıştır” dedi. “Belediye olarak kendi işimizi kendi personelimizle yapıyoruz” diyen Yaşar, “Belediye olarak kurduğumuz tesislerde beton üretiminin yanı sıra,  bordür ve kilit taşı üretimini de yapıyoruz. Böylece belediye bütçesine ciddi bir katkı sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

 

FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYOR

Tüm teknik ekipmanların ve teknolojik alt yapının olduğu tesislerde alt yapı çalışmaları için lazım olan tüm ekipmanlar yapılabiliyor.  Yenimahalle Belediyesi beton santralinde; 10 yılda, 81 bin 182 metreküp beton, 477 bin 98 metrekare kilit taşı, 659 bin 323 metre de bordür üretildi. Yapılan üretimlerle Yenimahalle sınırları içinde bulunan tüm tesislerin işlemleri yine Yenimahalle Belediyesi personelleri tarafından yapılıyor.

 

ASFALTSIZ YOL KALMADI

Belediye ayrıca Yenimahalle sınırları içinde bulunan tüm yollarda da asfaltlama çalışmaları yapıyor. Asfalt sezonu açılır açılmaz harekete geçen ekipler, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için gece gündüz çalışıyor. Yeni yerleşim yerlerine açılan yolların yanı sıra tamirat ve tadilat için de asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Belediye 10 yılda Yenimahalle sınırları içinde bulunan yollarda bugüne kadar 1 milyon 235 bin 101 ton asfalt serimi yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Ankara'nın 6 ilçesinde su kesintisi
Başkent’te sıcak saatler
Başkent’te sıcak saatler