Yenimahalle’de 10 Kasım’a Özel Konser

Yenimahalle'de 10 Kasım'a Özel Konser

Yenimahalle Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlanışının 81’inci yılında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Atatürk’ü Anma Konseri” ile yâd etti.

18 Kasım 2019 - 11:33 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 11:33

Yenimahalle Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlanışının 81’inci yılında Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Atatürk’ü Anma Konseri” ile yâd etti.

Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahne aldığı ve Atatürk’ün sevdiği şarkıların söylendiği konseri, salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlarla birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu da izledi.

 

 DÜNYA'DA ÖVGÜYLE BAHSEDİLEN TEK LİDER

Açılış konuşmasını yapan Yaşar, Atatürk’ün Türk milletine armağan ettiği ilke ve devrimlerinin her geçen gün değeri daha iyi anlaşılmaktadır diyerek, “Dünyada Atatürk'ten başka bir lider yoktur ki aradan yüz yıl geçse bile gösterdiği hedeflerle yolumuzu aydınlatsın. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği hedefler sayesinde, O’nun ilke ve devrimleriyle bugüne kadar gelmiştir ve ilelebet yaşayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk sadece Türk Milleti'ne değil, tüm mazlum milletlere örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, ölümünden sonra da fikirleriyle bütün dünyanın saygı duyduğu ve sadece Türkiye'de değil tüm dünyada övgüyle ve hayranlıkla bahsedilen tek liderdir” dedi.

“Bugün hangi konumda, mevkide olursak olalım bunu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu demokratik, laik Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetin değerlerine borçluyuz” diyen Başkan Yaşar, “Atatürk, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ diyerek dünyada yaşayan bütün insanları birbirine daha çok yaklaştırmak, daha çok sevdirmek yolundaki çabaların bir parçasıydı. Atamızı saygı ve özlemle anıyoruz” diye konuştu.

 

YAŞAR, “SARI SAÇLIM MAVİ GÖZLÜM”Ü SÖYLEDİ

Yenimahalle Belediyesi Kent Orkestrası Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan repertuarı Yenimahallelilere sundu.

Şef Savaş Yakupoğlu yönetiminde Fikrimin İnce Gülü, Yörük Ali, Vardar Ovası, Geceler Yarim Oldu, Burası Muş’tur gibi birbirinden güzel eserleri seslendiren solistler, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Türkülere TUBİL Halk Dansları Topluluğu da Vals ve gösterileriyle eşlik etti.

Kulakların pasının silindiği gecede Atatürk’ü sevdiği şarkılarla anan vatandaşlar, türkülere hep bir ağızdan eşlik etti. Konserde sahneye çıkarak solistlerin arasına katılan Başkan Yaşar, sanatçılar ve Yenimahallelilerle birlikte “Sarı Saçlım Mavi Gözlüm” türküsünü seslendirdi. Performansıyla büyük beğeni toplayan Yaşar, vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

İzmir Marşı ile kapanış yapılan konserde, Yaşar tüm orkestra ve sanatçıları tebrik ederek, Şef Yakupoğlu’na çiçek takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
ATO üyelerine “Ankara ticaret akademisi” eğitimi
Ankara'nın
Ankara'nın "kuş cenneti" 200 kuş türüne ev sahipliği yapıyor