Yenimahalle’de Büyük Anket! Vatandaşlar O konudan Şikayetçi

Yenimahalle'de Büyük Anket! Vatandaşlar O konudan Şikayetçi

Yenimahalle Belediyesi zabıtaları, ilçe pazarlarında alışveriş yapan vatandaşlara memnuniyet anketi yaparak, pazar alanı ve pazar esnafıyla ilgili öneri ve şiktleri değerlendirdi.

02 Ağustos 2019 - 09:48

Yenimahalle Belediyesi zabıtaları, ilçe pazarlarında alışveriş yapan vatandaşlara memnuniyet anketi yaparak, pazar alanı ve pazar esnafıyla ilgili öneri ve şikâyetleri değerlendirdi. Yenimahalle’de bulunan 30 pazar yerinde yapılan kamuoyu yoklamasında,  en çok şikâyeti pazarcıların yüksek sesli satış yapmaları oldu. 2’inci sırada otopark sorunu yer aldı. Zabıtalar tarafından 500 kişi üzerinde yapılan ankette, 1’inci sırada pazarcıların bağırarak satış yapması, 2’inci sırada ise otopark sorunu yer aldı. Arabalarına yoğunluktan dolayı otoparkta yer bulamadıklarını belirten Yenimahalleliler, otoparkın genişletilmesi konusunda önerilerde bulundu. Ankette bazı pazarcıların etiket fiyatlarında oynama yaptıkları da tespit edildi. Zabıtalar tarafından anında denetlenen pazarcılar, önce uyarıldı, uyarılara kulak asmayan pazarcılara ise kabahatler kanunu gereğince ceza kesildi.

YENİMAHALLE ZABITASINA TAM PUAN

Memnuniyet sorularında ise en çok tebrik edilen belediye zabıtalarının düzgün bir şekilde çalışması ve pazar alanlarının temizliği oldu. Yenimahalle zabıtasından ve belediyenin alan temizliğinden memnun olduklarını belirten vatandaşlar, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a teşekkürlerini sundu.

Sorunların kısa sürede çözülmesi için bürokratlarına talimat verdiğini dile getiren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bizim gözümüzden kaçan ama vatandaşlarımızın gördüğü sorunlar olabilir. Bu yüzden anketleri vatandaşlarımızla birlikte hareket edelim diye yapıyoruz. Anketlerin sonucuna göre de hızlı bir şekilde vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Ankete katılıp bizlere yardımcı olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir Yenimahalle” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • S. Çalışkan
    1 yıl önce
    Batıkent de geçiş güzergahlarımızın üzerinde meyve, sebze ve çorap vs satışı yapan kişiler aynı ürünleri satan diğer satıcılara izin vermemekte buda tartışmaya ve kavgaya neden olmaktadır.bu gibi üzücü durumların yaratılmaması için bu seyyar satıcılara bir düzenleme getirilmeli bu sıkıntılar ortadan kaldırılmalı bu konuda duyarlı da davranılmalı ayrıca her yer taksi durağı oldu bu konuda da bir çalışma yapılmalı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkent’te damat dehşeti
Başkent’te damat dehşeti
Ankara'da trafik yoğunluğunu azaltacak projeler hızla ilerliyor
Ankara'da trafik yoğunluğunu azaltacak projeler hızla ilerliyor